עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

איחודילר אילת-אילות

16/01/2017
איחודילר אילת-אילות (הגדל)

איחודילר אילת-אילות

כ - 80 עמיתי דילר, בוגרי וחניכי התכנית "עמיתי דילר" להובלת מנהיגות יהודית בינלאומית, נפגשו ביחד למפגש "איחודילר" בו ציינו 5 שנות פעילות באילת וחבל אילות ו – 20 שנות פעילות כוללת של התכנית. במפגש שהתקיים בספריה העירונית, הוחלפו חוויות בין הבוגרים לחניכים ונערכה פעילות, שעסקה בפרשת השבוע, פרשת "ויגש", המספרת בין היתר על האיחוד של יוסף עם אחיו במצרים.

 

תכנית "עמיתי דילר" הינה תכנית בינלאומית המעוררת השראה ומעצימה בני נוער יהודיים בדרכם להיות מנהיגים שיהיו שותפים פעילים ביצירת חברה עתידית טובה, תוך התמקדות בארבעה תחומים: מנהיגות, צדק חברתי ותיקון עולם, זהות יהודית וישראלית. ב-20 שנות פעילות התכנית הצטרפו אליה 3,400 בני נוער וכיום היא פועלת ב-32 קהילות ב-6 יבשות שונות (ישראל, צפון אמריקה, דרום אמריקה, דרום אפריקה, אוסטרליה ואירופה). באזור אילת וחבל אילות, ממומנת התכנית ע"י פדרציית טורונטו והסוכנות היהודית במסגרת תכנית "שותפות ביחד" וקרן משפחת הלן דילר ומופעלת בשיתוף בתי הספר התיכוניים באזור, מתנ"ס אילת ומתנ"ס חבל אילות.

 

לתכנית "עמיתי דילר" אילת-אילות יש כיום כ-80 בוגרים, הפועלים ותורמים משמעותית לחברה: ניצן סהר, (בוגרת מחזור ג') קיבלה לאחרונה את אות הפעילה המצטיינת ברמה העירונית והמחוזית. תשעה מבוגרי התכנית יצאו מטעם הסוכנות היהודית לשנת שליחות בקהילה היהודית בטורונטו, בה עבדו עם בני נוער וצעירים. חלק גדול מהבוגרים פעילים בתנועות ומסגרות נוער נוספות, ביניהן: "כנפיים של קרמבו" והמחנות העולים. שבעה בוגרים של מחזור ג', מתנדבים בשנה זו בשנות שירות בארץ ובמכינות קדם צבאיות ועוד. "בוגרי התכנית מהווים חלק מרשת גלובלית של בני נוער יהודיים, אשר תופסים ויתפסו בעתיד תפקידי מנהיגות פעילים בקהילותיהם, בישראל ובעולם היהודי, בדרכם וברצונם העז להפוך את העולם למקום טוב יותר" ציינה, שיר ספקטורמן – רכזת התכנית באילת-אילות והביאה כמה רשמים מהאיחודילר, כפי שחוו אותו העמיתים עצמם.

 

רוני בן-חיים, בוגרת מחזור ב', מדריכה צעירה של מחזור ג' אמרה: "כולנו עוברים את התהליך בתכנית, אבל באותו רגע אתה מבין שאתה חלק ממשהו גדול שקורה בעיר ועוד ימשיך להשפיע על בני נוער רבים שביכולתם להשפיע על הקהילה". תהל דיקפואה, חניכת מחזור ה' (2016-2018): "באיחודילר הייתה לי הזכות להכיר אנשים מהמחזורים הקודמים שסיפרו  כל כך הרבה על השנה העצומה שלפני וזה רק גרם לי להעריך ולהודות באיזה מקום מדהים אני נמצאת". פלי לבן, בוגר מחזור א', מדריך צעיר של מחזור ב' ובוגר שנת שירות בטורונטו בין השנים 2014-2015, אמר: "האיחודילר היה איחוד משפחתי מרגש שהזכיר מאיפה התחלנו, היכן אנחנו היום ולאן אנחנו ממשיכים".

 

ירדן שאול, בוגר מחזור ב' וחבר בצוות המשימה הארצי של התכנית בין השנים 2014-2015: "האיחודילר היה בשבילי ההוכחה שדילר זה לא משהו חד פעמי. העובדה שגם אחרי שנים זה עדיין בוער בנו, רק מראה שדילר זה משהו שממשיך איתך הלאה". טל אלטנני, בוגרת מחזור ג' וחברה בצוות המשימה הארצי של התכנית בין השנים 2015-2016: "האיחודילר היה מרגש, לפגוש את כל הקבוצה המדהימה שעברת איתם כל כך הרבה חוויות מעצימות משמעותיות ולהעלות זיכרונות. בנוסף לפגוש עוד מחזורים של דילר ולגלות שכולם עברו את אותו המסלול, זה משהו שמראה לך עד כמה תכנית "עמיתי דילר" היא משהו גדול ואיך אתה הפוך לחלק בתוך הדבר הענק הזה.." אופיר קן-לי, בוגר מחזור ג', מדריך צעיר של מחזור ד' וכיום עושה שנת שירות של הסוכנות היהודית בקהילה היהודית בטורונטו: "אומרים שמשפחה לא בוחרים, אבל אני כל כך שמח שנבחרתי להיות במשפחת דילר הקסומה והאיחודילר, שבו היו קרוב ל-80 איש, רק הוכיח לי שוב למה אני כל כך אוהב את התכנית הזו". מיכאלה אילת, בוגרת מחזור ד' (2015-2017): "לפגוש את כל האנשים האלו שעברו את התהליך שאני עברתי והגיעו למקומות כל כך רחוקים ומעוררי גאווה, גרם לי להרגיש חלק ממשהו ענק".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד