מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

סמל מאור כהן איזנקוט נפל בקרב בעזה

חדשות
10.12.2023

סמל מאור כהן איזנקוט ז״ל, לוחם בגדוד 12 של חטיבת גולני, שנפל ביום שישי כ״ה בכסלו 8.12.23 בדרום רצועת עזה, הובא היום (א' 10.12) למנוחות, ונטמן בחלקה הצבאית בבית העלמין באילת, בהשתתפות אלפי תושבי העיר, שבאו לחלוק כבוד אחרון ולהצדיע לגיבור ישראל, שלחם בחירוף נפש ונפל בקרב על הגנת המולדת. 

מאור ז״ל בן 19 בנופלו, בוגר בית ספר התיכון ע״ש ״גולדווטר״ באילת, היה שחקן מוערך בקבוצת הנוער של מועדון הכדורגל ״מכבי בני אילת״, בנה של שרון איזנקוט, תושבת העיר אילת, אח לעדן ואלמוג, ואחיינו של השר רא״ל במיל׳ גדי איזנקוט, שגדל והתחנך באילת, ושכל את בנו רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט ז"ל, לוחם בגדוד 699, שנפל ביום חמישי האחרון, בקרב בצפון רצועת עזה. מאור ז"ל נהרג ביום בו נטמן בן דודו גל ז"ל.

בהלווייתו של מאור ז"ל, שהתקיימה היום באילת, הקריא קדיש, האח אלמוג כהן איזנקוט. ספדו לו סא״ל עומר סולימן – מפקד גדוד 12 של חטיבת גולני, אפרת זקס – מנהלת בית ספר תיכון ע״ש גולדווטר באילת, שם למד מאור ז״ל, אלי לנקרי – ראש עיריית אילת, מתן לוי – נציג החברים, אלינוי בת דודה של מאור ז״ל ואמו שרון יחד עם ילדיה עדן ואלמוג. כולם סיפרו על אישיותו הנעלה, על אופיו הנעים, על מידותיו הטובות, על אומץ וטוב לבו של מי שהיה העוגן המשפחתי, הלוחם האמיץ, האח והבן האהוב.

מדברי ההספד של ראש העירייה – אלי לנקרי: ״מאור, מטובי בניה של אילת ומדינת ישראל, היה לוחם אמיץ, ספורטאי ושחקן מוערך במועדון הכדורגל "מכבי אילת", תלמיד רציני ומכבד, אהוד ואהוב על חבריו ובן טוב להוריו. מאור לא ביקש להיות גיבור, אבל הוא שייך לדור של גיבורים, לוחמים אמיצים – המכבים של ימינו, שהתייצבו בקו הראשון, בשדה האש, לחמו בעוז ונפלו למען הצלת עמם. מאור שייך גם למשפחה של גיבורים, משפחת איזנקוט, ששורשיה נטועים עמוק בעיר, משפחה שחינכה את בניה לאהבה והקרבה, משפחה שבחג החנוכה הזה האור שלה כבה והיא שילמה את המחיר הכבד ביותר – סמל מאור כהן איזנקוט נפל בדיוק ביום בו נטמן בן דודו – רס"ר גל מאיר איזנקוט שנפל בקרבות בעזה. עטור קרבות וניצחונות מאור חוזר היום לאדמה למענה לחם. אנו נושאים תפילה שנהיה ראויים למסירות נפשו, לעוז רוחו ולקורבנו. יהי זכרו של מאור חרוט ונצור בלב האומה״.

לאחר ירי כבוד ביצע הזמר האילתי חן גואטה את השיר של משה פרץ ״גיבור של אימא״, לבקשת המשפחה.

אולי יעניין אותך גם