מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ילדי אילת יחד עם ילדי היישובים המפונים העיפו עפיפונים

חדשות
07.01.2024

כ – 350 עפיפונים הועפו לאוויר ביום חמישי האחרון (4.1) כחלק מהמיזם הארצי "כל ילד חייב עפיפון". את העפיפונים הנושאים מסרים של שלום, תקווה, אחדות ואחווה, העיפו 150 ילדי אילת מבתי הספר "אלמוג", "היובל" ו"צאלים" יחד עם 170 ילדי היישובים המפונים ממועצה אזורית חבל אשכול והערים שדרות וקריית שמונה. הפעילות שכללה גם הכנה של העפיפונים, התקיימה בפארק הטרמינל – הסנטרל פארק של אילת. 

מיזם העפיפונים הארצי התחיל במרכז ג'ינוגלי לאומנות חזותית בירושלים, במסגרתו העיפו ילדי ישראל מתחילת המלחמה, למעלה מ – 5,000 עפיפונים ברחבי הארץ. מנהלת המרכז, הילה טימור אשור, מספרת שהיוזמה נולדה כאשר בשבוע הראשון למלחמה היתה אמורה להיפתח בגלריית ג'ינוגלי, תערוכה מפולין על "המלך מתיא" אותו כתב יאנוש קורצ'ק. לקראת התערוכה הודפסו 500 עפיפונים עם הציטוט ״כל ילד חייב עפיפון״, משפט שאמר יאנוש קורצ'ק בביקורו בקיבוץ עין חרוד בשנת 1934 ומסמל את התקווה שראוי לה כל ילד. קורצ'ק שהקים שני בתי יתומים, היה ממבשרי הפעילות למען זכויות הילד ושוויון זכויות לילדים. במסגרת המיזם מביעים המארגנים, השותפים והילדים, תקווה לשלום החיילים ולהשבת כל החטופים.

לקראת המפגש באילת הכין מרכז גי'נוגלי יחד עם אומנים מירושלים עפיפוני ענק כמחווה לילדים המפונים ולילדי אילת. במהלך האירוע הכינו הילדים 350 עפיפונים בגודל 50/35 עם מסרים (משפטי השראה, תפילה, ברכה) שהוכנו מראש עם המחנכות בכיתות. סגנית ראש עיריית אילת – עו"ד סימה נמיר הודתה למארגנים על הזכות להצטרף למיזם שמביא לידי ביטוי את התקווה והאהבה שמפיצים תושבי אילת מתחילת המלחמה וגם את שיתוף הפעולה ואת הקשר הנפלא שנרקם בין תושבי אילת הצעירים והבוגרים לבין תושבי עוטף ישראל המתארחים באילת.

את הפעילות הוביל וליווה מתנ"ס בית רובין והוא ממשיך את הפעילות הקודמת שיזם המתנ"ס בשיתוף אגף החינוך בעירייה – תערוכת ציורים של ילדי אילת, במסגרתה ציירו 150 ילדים מבתי הספר בעיר, ציורים ברוח התקופה. מיכל עוזיאל – מנהלת מתנ"ס בית רובין ציינה, כי התערוכה אפשרה לילדי אילת לשגר את תקוותיהם ורגשותיהם בתקופה כה מורכבת ומאתגרת ומילאה את הלבבות של כולם באופטימיות, תקווה, אמונה וחוסן. אוצרת ומנחת התערוכה: לימור גוריון. התערוכה מוצגת במתנ"ס בית רובין עד לסוף החודש.

אולי יעניין אותך גם