מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

בנות שירות והדרת

באילת פועלים עשרות בנות ובני שירות לאומי המשולבים במגוון פעילויות ועמותות למען הקהילה. חמש מהן מתנדבות בפרויקט "והדרת פני זקן" המוקדש לאזרחי העיר הוותיקים. ראש העירייה – אלי לנקרי ששם את אזרחי העיר הוותיקים בראש סדר העדיפות ופעל לשמר את הפרויקט באילת, נפגש עם בנות השירות ושמע מהן על החיבור לעיר ולקהילה והעניק לכל אחת מהן תעודת כבוד והערכה על ליווי וידידות עם ותיקות ובונות העיר. 

פרויקט "והדרת פני זקן" פועל באילת זו השנה הרביעית כחלק מתכנית של המשרד לנגב והגליל והחוסן הלאומי ופועל באמצעות עמותת מטב, בעשייה למען אזרחים ותיקים ליצירת מחויבות ערכית ומוסרית בין דורית. "מתנדבי השירות הלאומי והאזרחי מהווים מערך תומך המאיר את עולמו של האזרח הוותיק אל מול תחושת הבדידות והפגתה ומהווה נקודת ציון חשובה בקרב הדור הצעיר והמבוגר בשבירת דעות קדומות, בשיח בין אישי ובלמידה הדדית" ציינה נעמי רבקה יוליוס המרכזת את התכנית באילת והוסיפה, כי באילת משתתפים בפרויקט כ – 50 אזרחים ותיקים ומאות קשישים המשתתפים בפעילויות השונות.

עוד ציינה נעמי רבקה, כי באילת מקיימות המתנדבות מפגשים רבים בבתים ובשל המיוחדות של אילת והמרחק הרב, עבודתן משמעותית ומצילה חיים של ממש. אחת המתנדבות הוסיפה בחום ש"באילת המרחק מקרב". עוד בשיח עם ראש העירייה סיפרו המתנדבות המגיעות מכל קצוות הארץ על החיבור לעיר ולקהילה החמה. ראש העירייה שיבח אותן על הנתינה, הערבות ההדדית והסולידריות שהן מפגינות. יחד עם נעמי רבקה הוענקה כאמור לכל אחת מהמתנדבות תעודה כבוד והערכה על מסירות, חום ואהבה, התמודדות עם הקשיים שבדרך, חיוך תמידי, לב גדול, מתיקות אינסופית, התעניינות מתמדת והצלת חיים של ממש בתמיכה, ליווי וידידות עם ותיקות ובונות העיר על ידי ביקור בבתים, פעילויות במועדונים, הקשבה ושיח במפגשי קבוצה, ושותפות במסעות החגים ושבת והדרת.

פרויקט "והדרת" פועל בשיתוף פעולה עם מגוון המענים של העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים הפועל למען אזרחיה הוותיקים כולל הבית לאזרחים ותיקים, שנחנך לאחרונה ומציע את כל המידע על כל השירותים לאזרחים ותיקים במקום אחד.

אולי יעניין אותך גם