מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ועדת הכספים של הכנסת החליטה לקדם מתווה לעיר אילת בחקיקה

חדשות
26.12.2023

עיר אילת זכתה שוב לתמיכה מקיר לקיר בוועדת הכספים של הכנסת והחליטה פה אחד לקדם חקיקה של המתווה הירוק המשופר לעיר אילת, במידה שמשרד האוצר לא יציג מתווה שייתן מענה למשבר הכלכלי המתהווה בעיר על רקע המלחמה.

בדיון שני שהתקיים היום (ג׳) בוועדת הכספים של הכנסת, תמכו כאמור כל חברי הוועדה מכל סיעות הבית שברובם ביקרו באילת וראו מקרוב את השלכות המלחמה על העיר, וציינו את החובה להעניק סיוע מיוחד לעיר ולעסקים. יו״ר הוועדה – חה״כ גפני דרש שוב מהאוצר להציג מתווה או שזה יובא בחקיקה ״אין לנו ספק שרוב הכנסת תחתום על הצעת חוק״ אמר חה״כ גפני והוסיף: ״אנחנו לא עוזבים את העיר אילת״. חה״כ עודד פורר אמר ״בגרירת הרגליים הזו נרמסים בדרך העסקים״. חה״כ נאור שירי אמר ״אנחנו מחויבים לאילת״. עוד חיזקו את אילת חה״כ ולדימיר בליאק, יסמין פרידמן, ינון אזולאי, אלי דלל, שלום דנינו, משה סלומון, חמד עמאר, מיכל שיר סגמן, וגם חה״כ אורית פרקש כהן שהציגה את המצב של אילת מההיכרות שלה עם העיר כשרת תיירות לשעבר.

בפתח הדיון הציג ראש העירייה – אלי לנקרי שוב את הנתונים העדכניים שמלמדים על המשבר המתהווה באילת. ״אל תשבו כאן בירושלים ותדברו על אילת״ אמר ראש העירייה לפקידי האוצר שנכחו בדיון וציין, כי התקיימו שיחות ודיונים בלי סוף מול האוצר. ״הנתונים מראים שבכל הארץ ישנה התאוששות ובאילת יש מגמת קריסה״ הדגיש ראש העירייה והציג בין הנתונים את העלייה באחוז האבטלה, נתונים של המרכזים המסחריים לפי מדד ריסק, נתוני צריכה, פדיונות ועוד. לצד אלה הוסיף ראש העירייה את האיום הביטחוני על אילת. ״על כן מתווה הפיצויים שחל על יישובים שקלטו יותר מ 40 אחוז מתושביו אינו מספיק״ ציין ראש העירייה והדגיש, כי באילת נדרש פיצוי מלא על רקע העובדה שכל כלכלת העיר נשענת על תיירות ואין תיירות. בדבריו ציין ראש העירייה שוב את העובדה שהתושבים המפונים אינם נופשים, תיירות החורף בוטלה, כנסים ואירועי ספורט בינלאומיים בוטלו והתיירות אינה נראית באופק.

מנכ״ל העירייה – פיליפ אזרד הוסיף: ״יש פה התעלמות מוחלטת מקריסת עסקים, אחוזי אבטלה שעולים, יישובים מפונים שעוזבים והמשמעות היא סגירה של בתי המלון וקריסה מוחלטת של העיר״.

חה״כ גפני: ״לכולנו ברור שאילת היא מיוחדת. היא העיר היחידה במדינה שכל כלכלתה נשענת על תיירות וההשלכות לכך יימשכו חודשים. למשרד האוצר אמר גפני: ״אני לא זוכר קונצנזוס כזה על עיר. תמצאו מתווה או שנביא חוק של המתווה הירוק״. כל חברי הוועדה תמכו כאמור פה אחד בהצעה של גפני להעניק לאילת את הסיוע באמצעות הצעת חוק עליה יחתמו כאמור חברי הכנסת

אולי יעניין אותך גם