מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מקדמים את שדה התעופה רמון

חדשות
30.08.2023

שדה התעופה של אילת ע"ש רמון, יטופל בצוות בינמשרדי הכולל את משרד ראש הממשלה, משרד התחבורה, משרד האוצר, משרד התיירות, רשות התעופה האזרחית (רת"א), רשות שדות התעופה (רש"ת) ועיריית אילת. המטרה היא להגביר את תדירות טיסות הפנים לטובת תושבי אילת ולקדם את הטיסות הבינלאומיות לטובת התיירות באילת. 

ראש העירייה – אלי לנקרי העוסק בנושא ללא הרף ציין, כי שדה התעופה ע״ש רמון הוא שדה חדש שנקלע למצוקה בתקופת הקורונה ונמצא עדיין בהתאוששות ממנה. "אני מאמין ששדה התעופה יוכיח את עצמו ויהפוך לשדה בינלאומי גדול, דרכו יטוסו מיליוני ישראלים ותיירים". דרישתו החוזרת ונשנית היתה ועודנה, לפעול בכל דרך על מנת להחיות את שדה התעופה "רמון" ולהביא חברות ישראליות ובינלאומיות לטוס ממנו ואליו, בין אם על ידי קביעת מדיניות ובין אם על ידי תמריצים לחברות התעופה. "זו משימה לאומית". אמר ראש העירייה.

לטובת טיפול בשדה התעופה הן בטיסות הפנים והן בטיסות הבינלאומיות הוקמו כאמור צוותים מיוחדים. בעניין טיסות הפנים הוקם צוות בינמשרדי הכולל את משרד ראש הממשלה, האוצר, התחבורה, רשות התעופה האזרחית (רת״א), רשות שדות התעופה (רש״ת) ועיריית אילת כדי למצוא פתרון ארוך טווח להסדרת טיסות הפנים ארציות כתחבורה ציבורית לתושבי אילת ולתת את המענים והפתרונות לטיסות בתדירות גבוהה, בשעות קבועות ובמחיר מסובסד.

בעניין הטיסות לחו״ל גם כאן לאחר שיח ארוך שמקיים ראש העירייה מול כל הגורמים הרלוונטיים ובראשם משרד התיירות, הנחה שר התיירות להקים צוות פעולה הכולל את מנכ״ל משרד התיירות, נשיא התאחדות המלונות וראש העירייה כולל מינוי פרויקטור הפועל מול חברות התעופה. המטרה היא לעודד את חברות התעופה לטוס לרמון על ידי מתן תמריצים כמו פטור מאגרות וסבסוד שימומן בחלקו מהחלטת ממשלה מיוחדת לאילת, בשיתוף משרד התיירות והתאחדות המלונות. בפגישה שהתקיימה השבוע (א') עם מנכ"ל משרד התיירות הוצגו הנתונים לגבי לינות. לטענה של משרד התיירות, לפיה הטסים עוברים לסיני ולא לנים באילת ובגינה ביטל המשרד את סבסוד טיסות הלואו קוסט, הציג ראש העירייה נתונים לפיהם רק 14% מהם עוברים לסיני. השאר טסים לאילת ונופשים בה. לא מיותר לציין, כי כולם תמימי דעים באשר לחובה לקדם מהר ונכון את שדה התעופה רמון וכאמור מגבשים מודל שיבטיח, שהטסים לאילת גם ינפשו באילת ובעיקר יבטיח את הצלחתו של שדה התעופה ע"ש רמון, שנבנה בהשקעה של כ – 2 מיליארד שקלים.

אולי יעניין אותך גם