מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

פרויקט התאורה לאורך כביש האהבה בעיר הדרומית זכה בתחרות בינלאומית

בניה
11.02.2024

פרויקט התאורה הדקורטיבית לאורך כביש האהבה של אילת המוביל משכונת השחמון לחופה הדרומי של העיר, הוכרז בתחרות בינלאומית בתחום התאורה לערים ומרחבים ציבוריים, כאחד מעשרת הפרויקטים החדשניים והמקוריים שעוצבו בתחום התאורה לערים. הפרויקט "דרך האהבה" The love way הכולל תאורה בצורת לבבות ורודים והמילים LOVE ואהבה, עוצב ובוצע עבור עיריית אילת על ידי חברת MK Illumination Israel , בהובלת ענת וסיון פרג' אומני התאורה והצילום.  

כביש האהבה של אילת הצופה כולו לים, נחנך לפני כשנתיים והוא הכביש הראשון המוביל היישר לרצועת החוף הדרומית של אילת. הכביש שנקרא על ידי העירייה "כביש האהבה" ומשתרע לאורך 800 מטרים, מתחיל מכיכר האהבה המציגה את המילה אהבה במגוון שפות ולאורכו הוצבו לפני מספר חודשים שישה פסלי אהבה שפוסלו על ידי אמנים בינלאומיים. לאלה התווסף כאמור גם פרויקט התאורה אותו עיצבו מעצבי חברת MK Illumination Israel , בהובלת ענת וסיון פרג' עבור עיריית אילת ותאגיד התיירות של אילת, כולו במוטיבים של אהבה. הפרויקט כולל כ 60 אלמנטים מוארים הפרוסים לאורך הכביש, כולם בצבעים חמים של אהבה, אדום ורוד ולראשונה יוצר אלמנט תאורה בעברית עם המילה "אהבה". האלמנטים עוצבו ויוצרו תוך התחשבות ברוחות דרומיות ובתנאי מזג האוויר הקיצוניים והחמים של אילת תוך דגש על תאורה עמידה וחסכונית לטווח ארוך.

לדברי החברה, נבחר פרויקט התאורה בין עשרת פרויקטים החדשניים והמקוריים שעוצבו בעולם בשנת 2023, ביחד עם פרויקטים מניו יורק, דובאי, נורבגיה, שבדיה, איטליה, גרמניה, דנמרק, רומניה וסין ויזכה לחשיפה בינלאומית. בנימוקי השופטים נאמר, כי פרויקט "דרך האהבה" הוא רעיון עיצובי חכם ומבריק, שיצר ציון דרך חלומי ואומנותי תוך שילוב של שלושה מוטיבים בשילוב צבעים חדשני ונועז בסימן אהבה בשטח פתוח וייחודי בעיר אילת. צוות השופטים מאמין ש"דרך האהבה" יצולם בעולם הקולנוע כסצנת נהיגה בדרך האהבה ויצוין בעולם התיירות כמשהו שחייב לראות (must see).

בחברה מציינים, כי מדובר בהישג מרגש ומכובד כאשר שלושה פרויקטים שעיצבו השנה בישראל עלו לגמר התחרות, שהתקיימה באוסטריה ונחשבת למובילה בתחום התאורה בעולם. עוד הוסיפו נציגי החברה, כי הם גאים על שיתוף הפעולה הייחודי עם אילת והרצון להביא לעיר חדשנות, אור ותקווה, שממתגים את אילת כאטרקציה תיירותית בינלאומית מוארת.

צילום: יוד צילומים.

אולי יעניין אותך גם