מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מונה מהנדס עיר

חדשות
30.05.2023

אדר' ד"ר איאד בלעום, שנבחר במכרז לתפקיד מהנדס העיר אילת, אושר פה אחד גם על ידי מועצת העיר אילת. ד"ר איאד הינו אדריכל ומתכנן ערים בעל ניסיון רב בתכנון עירוני במגזר המוניציפלי, כמהנדס עיר ובתפקידים בכירים נוספים ברשויות המקומיות.

ד"ר בלעום בעל תואר שלישי בארכיטקטורה ותכנון ערים, שימש בתפקידו האחרון כסגן מנהל אגף התכנון ומנהל המחלקה לתכנון אדריכלי בעיריית ראשון לציון, שם עבד במשך 14 שנים ופעל לקדם תכניות רחבות היקף ומשמעותיות לקידום העיר ראשון לציון בהיבט הכלכלי והדמוגרפי. לפני כן שימש משך שנתיים כמהנדס העיר ומהנדס הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית טירה שם התחיל כמנהל מחלקת רישוי ופיקוח על הבניה. לפני שהחל לעבוד במגזר הציבורי היה ד"ר בלעום בעלים של משרד לאדריכלות הנדסת בניין ומדידות.

בישיבת מועצת עיר האחרונה, שהתקיימה ביום ד' שעבר (24.5) אושר כאמור מינויו של ד"ר בלעום, פה אחד. ד"ר בלעום הציג בפני חברי המועצה את ניסיונו הרב ואת כישוריו וסיפר בהתרגשות על המעבר לעיר אילת שנמצאת בפני מהפיכת בינוי ופיתוח. "אני נכנס לתפקידי כמהנדס העיר אילת מתוך תחושת שליחות ותוך הבנה עמוקה של חשיבות התפתחות העיר בהיבט ההנדסי, התכנוני והכלכלי של העיר" אמר ד"ר בלעום והוסיף: "זו זכות גדולה עבורי להיות חלק מהעיר אילת היפה והמיוחדת וזכות גדולה יותר להיות חלק בהתפתחות שלה". ראש העירייה – אלי לנקרי וסגניתו – עו"ד סימה נמיר האמונה על תחום ההנדסה איחלו לו יחד עם כל חברי המועצה, ברכה והצלחה בהמשך הובלת פיתוחה של העיר אילת.

לאחר שנים של עבודות תכנון וגיבוש תכניות אסטרטגיות, חווה העיר אילת תנופת בניה ופיתוח הנוגעת בכל תחום ובכל אזור, החל מהמדבר העוטף את העיר דרך שכונות העיר ועד רצועת החוף שעוברת גם היא שדרוג בימים אלה כולל שבילי גישה לאורך החוף, מערך הגנה מפני סערות, שמשיות, מלתחות ועוד. במסגרת תכנית המתאר החדשה לעיר אילת, מתוכננת בניה של אלפי חדרי מלון חדשים, עשרות אלפי יחידות דיור ומאות אלפי מ"ר עבור שטחי תעסוקה, מסחר ותיירות. לצד אלה ממשיכות עבודות להתחדשות עירונית בשכונות ובלב העיר וכן המשך השקעה בתיירות עם פתיחת אטרקציות חדשות, המשך בניה של קריית הספורט הבינלאומית, מתחם גלמפינג, מתחם קרוואנים והמשך פיתוח שטח שדה התעופה הישן כפארק הטרמינל בחלקו הדרומי לצד מגורים ונופש בחלקו המרכזי. 

אדר' ד"ר בלעום שימשיך להוביל את העשייה בתחום, ייכנס לתפקידו ב – 1.8.23 במקומו של אדר' ישראל חיון ז"ל, שכיהן בתפקיד מהנדס העיר לאחר למעלה מעשור בו כיהן כאדריכל העיר.

אולי יעניין אותך גם