מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אכיפה מוגברת בטיילת

חדשות
26.06.2023

כמידי שנה תארח העיר אילת את המוני בית ישראל במהלך חופשת הקיץ. עיריית אילת הנערכת בהתאם, מתגברת גם את הפיקוח והאכיפה כחלק משמירה על שלום וביטחון הציבור וגם על איכות החיים של התושבים והנופשים. במסגרת זו הגבירה העירייה את פעילות האכיפה לאורך הטיילת לרבות הוצאת צו הפסקה מינהלי לפעילות של רכיבת סוסים, חילוט ציוד של קולעות צמות והגשת כתבי אישום כנגד רוכלים העוסקים בהימורים בטיילת. 

אחד מיעדי האכיפה לשנת 2023 כפי שהגדיר אותם ראש העירייה – אלי לנקרי הם פעילות בלתי חוקית בטיילת לצד אכיפה כנגד עבירות רעש בווילות עסקיות, חניות לילה ועוד. במסגרת זו פועלות יחידות האכיפה במינהל תפו"ח בעירייה, סיירת תיירות וסל"ה – סיירת למען התושב בשיתוף השיטור העירוני ומשטרת מרחב אילת, על מנת למגר תופעות אלה באכיפה שוטפת ובמבצעים יזומים. "נמשיך לאכוף את החוק והדין ונפעל בנחישות וללא פשרות לשמור על הסדר הציבורי בטיילת ובכל מקום אחר בעיר, כולל שמירה על השקט בשכונות ולא נאפשר פגיעה באיכות חיי התושבים" אמר ראש העירייה ושיבח את הפעילות הנחרצת של סיירת התיירות בעירייה, השיטור העירוני, שוטרי משטרת המרחב ושיתוף הפעולה המצוין ביניהם.

קדמו לפעולות אלה התראות וקנסות, שניתנו לכל מי שמקיים פעילות בלתי חוקית בטיילת. מפעילי הסוסים שמציעים רכיבה על סוסים בטיילת, קיבלו קנסות בגין פעילות ללא היתר ובניגוד לחוק וגם התראה מהווטרינר העירוני בעירייה בגין הפרת חוק עזר לאילת (החזקת בעלי חיים) התשס"ז – 2007 וגם בגין מצבם הפיזי של הסוסים. חרף כל אלה נמשכה הפעילות ובשבוע שעבר חתם ראש העירייה על צו הפסקה מינהלי מתוקף סמכותו בחוק רישוי עסקים התשכ"ח 1968. בהתאם לצו, נאסרה על המפעיל לקיים את הפעילות בטיילת שהתבצעה כאמור ללא רישיון / היתר לניהול עסק תוך גרימת סיכון הציבור מעצם התנהלותו בניגוד לדין. במקביל הוגש כתב אישום מתוקף חוק שמירת הניקיון כנגד בעל עסק שהדביק מודעות פרסום על מאות עמודים וריהוט רחוב. גם לגבי קולעות הצמות, מתקיימת פעילות אכיפה ממושכת, ברובן מוגדרות כמהגרות עבודה הפועלות בטיילת ללא כל אישור תוך חסימת מעברים והפרת הסדר הציבורי. לצד מתן קנסות וחילוט ציוד על יד סיירת תיירות בעירייה, נוקטת העירייה בהליכים משפטיים לאחר זיהוי שלהם על ידי משטרת מרחב אילת. גם כנגד רוכלים העוסקים בהימורים בטיילת על ידי משחקי כוסות, נוקטת העירייה בהליכים משפטיים לצד מתן קנסות. אחד מהרוכלים צבר קנסות של מעל 70,000 ₪ ותבוצע מולו אכיפה מינהלית. פעילות זו מקבלת משנה תוקף בימי הקיץ בהם אילת תהיה מלאה בנופשים והטיילת עצמה תהיה כמידי שנה הומה אדם.

אולי יעניין אותך גם