מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

חילופי מנהלים במתנ"ס קולייר

חדשות
28.05.2023

מתנ"ס קולייר שהוקם לפני 60 שנים כמרכז הקהילתי הראשון באילת, נפרד ממי שניהל אותו בשני העשורים האחרונים – אלי גונן. במקומו נכנסה שרית שלם, תושבת העיר שגדלה והתחנכה באילת, בעלת תואר שני בחינוך, שעבדה משך 8 שנים בחינוך הפורמלי כמורה ורכזת חינוך חברתי ועברה לחינוך הבלתי פורמלי כמנהלת מתנ"ס קולייר. בישיבת מועצת העיר שהתכנסה בשבוע שעבר (ד') העניקו ראש העירייה – אלי לנקרי וחברי מועצת העיר תעודת הוקרה לאלי גונן על 40 שנים של עבודה קהילתית למען העיר אילת ותושביה.

את עבודתו הציבורית התחיל אלי גונן לפני 40 שנים, זמן קצר לאחר שהגיע לאילת יחד עם רעייתו רוחל'ה בשנת 1980. תוך 3 שנים מונה גונן לנהל את פרויקט שיקום שכונות ביעלים ואחר כך את שיקום שכונות ערבה אופיר והיה אמון על השדרוג הפיזי והחברתי של השכונות. בין לבין ניהל את מתנ"ס יעלים ובשנת 2005 מונה לתפקיד מנהל מתנ"ס קולייר אותו ניהל ביד רמה משך 17 שנים. בשנים הללו, יזם וקידם תכניות רבות תוך שהוא מתאים את המתנ"ס לרוח התקופה ולצורכי הקהילה. במסגרת זו מעניק מתנ"ס קולייר מענים למגוון אוכלוסיות, החל מלהקת המחול של בית הספר למחול שמגדל דורות של רקדנים ורקדניות, מועדון "בשביל הזהב" ותוכנית ״גננים בקהילה״ שמעניקים מגוון שירותים ומענים לאזרחי העיר הוותיקים, המרכז לגיל הרך שמעניק מענים לקטנטנים, מועדון "אור בלב" לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים ובשנים האחרונות הקמת קיר הטיפוס, ומתחם נינג'ה שנותנים מענים לבני נוער רבים. איריס כהן – מנהלת רשת המתנ"סים אמרה בחום: "אלי הוא איש קהילה, וככזה, עבד תמיד עם פעילי ציבור, תושבים, הורים ואנשי עסקים. הם השמיעו את קול השטח, ואלי ביחד איתם, יזם וקידם תכניות לרווחת התושבים בשכונה ובעיר כולה".

בישיבת מועצת העיר שהתכנסה בשבוע שעבר הודו כאמור גם ראש העירייה – אלי לנקרי וחברי מועצת העיר לאלי גונן. בתעודת הוקרה שהוענקה לו נכתב: "את שורשי העשייה הציבורית התחלת בשיקום שכונות יעלים, ערבה ואופיר ובשני העשורים האחרונים ניהלת ביד רמה את מתנ"ס קולייר והפכת אותו לבית חם עבור תושבי השכונה ועבור הקהילה כולה. החל ממרכז לגיל הרך לקטנטנים, קיר טיפוס ומתחם נינג'ה לנערות ונערים, גננים בקהילה לאזרחים ותיקים, תכניות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים וגולת הכותרת של המתנ"ס בית ספר למחול שגידל דורות של רקדנים ורקדניות. את כל אלה עשית במסירות, באהבה ובדרך נועם שמאפיינת אותך". עם פרישתו לגמלאות, הודו לו כל חברי המועצה ואיחלו לו שפע ברכה והצלחה.

אלי הודה בהתרגשות לראש העירייה ולחברי המועצה ואמר: "יחד עם חבריי ושותפיי לעבודה, זכינו להטמיע בילדים ובנוער, חינוך לערכים, דרך ארץ וכיצד להיות בני אדם טובים יותר" אמר גונן והודה למנכ"לית רשת המתנ"סים ולראש העירייה על התמיכה ועל הזכות להגשים את כל החלומות עבור הקהילה. עוד הודה גונן לכל הצוותים המקצועיים שליוו אותו בדרך והוסיף: "גם לאחר פרישתי לגמלאות, אשאר קרוב אליכם, ואמשיך ללוות את פרויקט השיקום החברתי בשכונות ערבה ואופיר, שכפי הנראה זהו החיידק החיובי, שמלווה אותי כל כך הרבה שנים. קוראים לחיידק הזה – קהילה".

אולי יעניין אותך גם