מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

כנס אילת לעסקים החמישי

חדשות
20.06.2023

כ – 400 בעלי ובעלות עסקים אילתיים השתתפו בכנס אילת ה – 5 לעסקים, שהתקיים היום (ג') ביוזמת הבית לעסקים שמפעיל האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעירייה בשיתוף המעוף והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. הכנס כלל גם השנה הרצאות מרתקות לצד עמדות של נותני שירות בעירייה ומחוצה לה ואיפשר לבעלי העסקים לקבל כלים משמעותיים לצד מפגשים בינאישיים. 

בפתח הכנס ברך ראש העירייה – אלי לנקרי את בעלי העסקים והדגיש את החשיבות בקידום העסקים בעיר, שהם הלב הפועם של הכלכלה המקומית והקטר המוביל אותה. בדבריו הציג ראש העירייה את כיווני הפיתוח של העיר בתעסוקה, תחבורה, תיירות, כלכלה ועוד. ״לאחר שמימשנו תכניות שחלמנו עליהן שנים רבות בהן פינוי שדה התעופה הקטן מטבורה של אילת והקמת שדה תעופה גדול ובינלאומי שמאפשר נחיתות מכל העולם, שדרוג דרכי הגישה לעיר ותכנון מתקדם של קו רכבת מהירה לאילת, אנו ממשיכים להוביל את אילת לתוך עידן חדש ודרמטי, הן בהיבט התיירותי והן בהיבט הכלכלי, כשעל הפרק פרויקטים אדירים כדוגמת: הקמת פארק הטרמינל, השלמת קריית ספורט בינלאומית, איירפארק לטיפול ולתחזוקת מטוסים, הקמת מרכז עולמי לביוטכנולוגיה וחקלאות ימית והרשימה עוד ארוכה״ אמר ראש העירייה והוסיף: ״היום, יותר מאי פעם, אפשרויות הפיתוח התעשייתי וההזדמנויות העסקיות באילת בתחומי תיירות, נדל"ן, קמעונאות, תעשייה קלה, מסחר בינלאומי, ביוטכנולוגיה ימית ואנרגיה מתחדשת הן עצומות! אנחנו מדברים חדשנות, מדברים עם העולם במחקרים ושיתופי פעולה ובונים את התשתית המרכזית שלנו ברמה הלאומית והבינלאומית.״

במהלך הכנס שנערך גם השנה במלון דן אילת, קיבלו בעלי העסקים כלים באמצעות הרצאות ממיטב המומחים במגוון תחומים כמו פריצת גבולות בעסקים, עסקים עם אנשים, הרצאה על שפע ועוד. בין ההרצאות, נהנו בעלי העסקים ממפגש חברתי של קהילת העסקים באילת, שאיפשר גם השנה יצירת קשרים בינאישיים, החלפת מידע, גיבוש שיתופי פעולה ועוד. התרגשות גדולה נרשמה בקרב הקהל עם הצגת פרויקט הדגל שהוביל השנה האגף לפיתוח כלכלי בעירייה – מיזם ארט ברחוב, שצבע בצבעים חיים את העיר בהשתתפות 20 אמנים מאילת והסביבה, שצבעו את העיר עם 40 יצירות אומנות על קירות, מקלטים, פארקים, עצים ועוד.

במבואת הכנס הציגו עשרות מציגים, ביניהם יחידות העירייה (רישוי עסקים, אגף הכנסות, מינהל ההנדסה, היחידה לאיכות הסביבה, מרכז צעירים, מרכז הזדמנות, תאגיד התיירות ותאגיד המים והביוב), סניף אילת של מעוף הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, רשות המיסים, בנק ישראל ועוד, שציידו את בעלי העסקים במידע ובכלים.

את הכנס הפיקו כמידי שנה האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעירייה המפעיל את הבית לעסקים בניהולה של מרלן רוזנפלד בשיתוף המעוף אילת בניהולה של ענת ארנון, בהפקה של מורן אביגיל עמר. את הכנס הנחה חנוך דאום.

גם השנה מהווה הכנס מפגש שיא של פעילות מגוונת, שמקיים האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעירייה במהלך כל השנה כולל יעוצים, סדנאות, פורומים מקצועיים, מיזמים ייחודים ואפילו השכרת משרדים וחדרי ישיבות. במהלך השנה פועל האגף לחזק את הקשר בין בעלי העסקים לבין העירייה, לסייע, ללוות ולכוון יזמים ובעלי עסקים בכל שלב, לעודד קשרים ושיתופי פעולה, לשפר את השירותים הניתנים לעסקים ויזמים ולספק להם מידע וכלים הדרושים לניהול העסק.

במסגרת זו מפעיל האגף שלוש יחידות: קידום עסקים, קשרי חוץ, חדשנות ויזמות ושלושה מתחמים לטובת עסקים ויזמים, ובהם: הבית לעסקים, "קליקה" – משרדים אישיים ומסובסדים לעסקים קטנים "OPEN"- מרכז לחדשנות  ויזמות.

אולי יעניין אותך גם