מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אות המתנדב הוענק למתנדבות ומתנדבים מצטיינים

מאות מתנדבים מעשרות ארגונים השתתפו אמש (ב') באירוע הצדעה, שהפיקה העירייה באמצעות המחלקה להתנדבות, במסגרתו הוענק אות המתנדב ע"ש אסנת מילר לתשעה מתנדבות ומתנדבים מצטיינים, מתוכם שני ארגונים שהומלצו על ידי הקהילה. השנה קיבל האירוע משנה תוקף הודות לעובדה, שעיר שלמה התגייסה מהיום הראשון למלחמה, עטפה בחום את התושבים המפונים ויחד איתם את חיילי צבא הגנה לישראל ומשרתי המילואים, תושבי העיר והמשרתים במרחב אילת. באות המתנדב לשנת 2024 זכו: שלמה אדרי מתנדב המטה העירוני לבטיחות בדרכים, לילי טרבולסי מתנדבת ויצ"ו, משטרה וש.י.ל (שירות ייעוץ לאזרח), משה בן חיים מתנדב במד"א, ויקי קדוש מתנדבת בית "יחדיו" למשפחות יחידניות שמפעילה העירייה, מלכה אבזרדל מתנדבת "יד שרה" ופרויקט "זהב בגן", אלפרד מיכאלוביץ מתנדב במשטרה, באיחוד הצלה ויחידת החילוץ, יוגב חיים המתנדב בעזרה לזולת, הרב שמעון אייזנבך וצוות ארגון זק"א, נתי טויטו וצוות ארגון "ידידים" במרחב אילת.

האירוע המרגש שהתקיים בבריכה העירונית נפתח בקטע נגינה של מגמת המוסיקה בבית ספר התיכון ע"ש גולדווטר, שהפליאו גם בשירה, בהובלה של רותם סרי וקטרינה מרכזת המגמה. נשאו ברכות ושיבחו את המתנדבים כולם והמצטיינים בפרט, ראש העירייה – אלי לנקרי ונחמה מילר – אמה של אסנת מילר ז"ל. נשא תפילה לשלום עם ישראל וחיילי צה"ל, הרב שמעון אייזנבך. אמירה אדרי – מנהלת מחלקת התנדבות באגף לשירותים חברתיים במינהל שח"ק בעירייה, שהפיקה והנחתה את הטקס, שיבחה גם היא את המתנדבים הפועלים כל שנה כל השנה ואמרה: "התנדבות זו עבודה מהלב שהוכיחה את עצמה וחשפה את הישראלים במלוא תפארתם. העיר אילת יפה שבעתיים בזכות התושבים שלה בכלל והמתנדבים בפרט".

עוד במהלך האירוע הוצג סרטון עם עשרות תמונות התנדבות שנאספו בשבועות האחרונים ומציגים את ההתגייסות של אילת מהיום הראשון למלחמה. את מיזם איסוף התמונות הוביל מתנ"ס בית רובין בניהולה של מיכל עוזיאל והם מוצגים בתערוכה מרגשת שמראה את פניה היפות של אילת, את פניהם של התושבים.

טקס אות המתנדב ע"ש אסנת מילר הוא דרכה של המשפחה להנציח את שמה של אסנת ז"ל שהייתה בעצמה מתנדבת מצטיינת וזכתה לתעודות הוקרה רבות והם עושים כן מאז שנת 1989, שנה לאחר פטירתה ממחלת הסרטן כשהייתה בגיל 16.

עשרות המלצות הועברו לחברי הוועדה הציבורית, בה חברים פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירייה, נחמה מילר אמה של אסנת ז"ל ואחותה גלית, דוד בלום כנציג ציבור, רננה עמר מהמחלקה להתנדבות שמרכזת את הוועדה ואמירה אדרי יו"ר הוועדה. ואלה המצטיינים באות המתנדב לשנת 2024:

אות המתנדב הוענק לשלמה אדרי, המתנדב שנים רבות במטה העירוני לבטיחות בדרכים. שלמה ממייסדי העיר, הגיע לאילת בשנת 1956. נשוי לחנה 62 שנים, אב לארבעה, סב לשנים עשר נכדים ונין. הגדולה והגאווה של שלמה בכך שכל המשפחה ללא יוצא מן הכלל גרים באילת.

אות המתנדבת הוענק ללילי טרבולסי, מתנדבת בויצ"ו, במשטרת ישראל ובש.י.ל (שירות חייעוץ לאזרח) אותו היא מנהלת בהתנדבות כולל הפעלת מערך המתנדבים במוקד. לילי הגיעה לאילת בשנת 1976 נשואה ליהודה, אימא לשני ילדים וסבתא משמעותית לחמישה נכדים.

אות המתנדב הוענק למשה בן חיים, מתנדב במד"א. משה הגיע לאילת בשנת 1978, נשוי לשולמית, אב לארבעה וסב לשישה נכדים. מתנדב שנים תמיד בחיוך, בענווה ובאצילות נפש להצלת חיי אדם במד"א.

אות המתנדב הוענק לויקי קדוש, מתנדבת בבית "יחדיו" למשפחות יחידניות שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה. ויקי הגיעה לאילת בשנת 1989, נשואה לצדוק, אימא לשניים וסבתא לשישה ומתנדבת תמיד באהבה.

אות המתנדב הוענק למלכה אבזרדל, מתנדבת ב"יד שרה", בפרויקט "זהב בגן" וחברה במועדון מתנ"ס קולייר. מלכה הגיעה לאילת לפני 5 שנים בעקבות בנותיה, ומאז היא פורחת בהתנדבות. היא אימא לארבעה וסבתא לשניים עשר נכדים.

אות המתנדב הוענק לאלפרד מיכאלוביץ, מתנדב ביחידת הבילוש במשטרה, באיחוד הצלה וביחידת החילוץ. אלפרד הגיע לאילת בשנת 2001, נשוי לליאורה ואב גאה לאביעד.

אות המתנדב הוענק ליוגב חיים, המתנדב במשימות מגוונות בעזרה לזולת. יוגב יליד אילת, תלמיד בישיבה התיכונית צביה, בן לתמר מנהלת אולפנת "תהילת ישראל" בן שלישי מתוך שמונה. יוגב בולט ביוזמות אישיות, במנהיגות ובחריצות, מוריו מעידים על בחור בעל לב גדול של חסד ונתינה.

אות המתנדב הוענק לרב שמעון אייזנבך העומד בראש ארגון זק"א באילת ויחד עם מתנדבים מסורים מבצעים התנדבות קודש. הרב אייזנבך הגיע לאילת יחד עם רעייתו הרבנית לאה לפני כ – 40 שנה ולהם יחד עשרה ילדים ונכדים. הרב אייזנבך וארגון זק"א זוכים על התנדבות קודש במסירות וללא לאות, בשמירה על כבוד האדם ולא פחות חשוב, כבוד המת בדרכו האחרונה.

אות המתנדב הוענק לנתי טויטו מנהל ארגון "ידידים" במרחב אילת ולצוות ידידים המסורים. נתי הגיע לאילת לפני חמש שנים בלבד, התחיל כמתנדב ועד מהרה יצר קשרי קהילה נהדרים, שאפשרו לו לנהל את הסניף ולאחרונה מונה למנהל מרחב אילת והערבה בארגון ידידים שמונה 150 מתנדבים באילת הנכונים לכל קריאה בכל רגע. להענקת האות לנתי הצטרף גם ישראל אלמסי, מנכ"ל ארגון "ידידים" ששיבח את מתנדבי ידידים באילת ואת המתנדבים כולם.

אות נוסף הוענק לטלי זוגתו של אבנר דישון ז"ל שהלך השנה לעולמו והיה מתנדב בכל רמ"ח אבריו. אבנר ז"ל חי את ערך הנתינה וההתנדבות, בצניעות ובענווה והיה בין המועמדים השנה לקבלת אות המתנדב.

לצד אות המתנדב, העניקה משפחת מילר גם השנה, מלגה ע"ש אסנת לסטודנטים לומדים, עובדים ומתנדבים באילת. השנה זכו למלגה רוית דאוד סטודנטית בלימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה. רוית מלווה תושבת אזרחית ותיקה בודדה בחן רב, בנועם ועם המון סבלנות והפכה את הקשר לחוויה. יחד עם עובדי המכס של נמל אילת ומסוף הגבול "רבין" שהוא גם מקום עבודתה של רוית, מתנדבים העובדים לאורך שנים בחלוקת מזון וסיוע לאוכלוסיית הקשישים בעיר. יחד עם רוית זכה גם גד אשר לוי למלגה. גד סטודנט לעבודה סוציאלית בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, שירת כלוחם ביחידת אגוז ונקרא לשירות מילואים בצו 8 בשבעה באוקטובר ומאז הוא במילואים ברצועת עזה. גד התחיל את דרכו כמרכז שבט צופי אילת, דרך עבודה עם נוער בסיכון, פעיל במיזמים חברתיים, מתנדב ומעורב חברתית באגודת הסטודנטים ותורם מזמנו לקהילה באילת.

באילת פועלים כ-90 ארגונים, עמותות ויוזמות אישיות המסייעים כל השנה, לכלל שכבות האוכלוסייה ובהם קשישים וגמלאים, בריאים וחולים, תושבים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, משפחות נזקקות, ייעוץ לאזרח ומיצוי זכויות, סיוע לנשים, משפחות שכולות, בריאות הנפש, ציוד רפואי, ציוד ומזון לתינוקות, סיוע לנוער בסיכון, עמותות חסד, ועוד תחומים רבים. כולם פועלים במסירות ואהבה.

אות המתנדב הוענק גם השנה לזוכות ולזוכים על התנדבות רבת שנים במסירות, במקצועיות ובאהבה מתוך מחויבות לערכים של נתינה לקהילה ועשייה מבורכת. יחד עם אות המתנדב למצטיינים, זכו כל המתנדבים לקבל כרבולית מתנה ודגל ישראל לגאווה.

אולי יעניין אותך גם

חברה וקהילה
20.02.2024

יום יוצא מן הכלל

חברה וקהילה
07.02.2024

נוער "אחריי" במסע לזכרם

חברה וקהילה
07.02.2024

חצר מיוחדת למרכז מיוחד באילת

חברה וקהילה
23.01.2024

ט"ו בשבט ביער הקהילתי של אילת