מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

״מתמסרים לעורף״ – טורניר מיוחד למען הילדים/ות המפונים באילת

חדשות
07.02.2024

טורניר כדורגל מרגש של עמותת ״שער שוויון״ התקיים היום (ג׳) בעיר אילת בהשתתפות עשרות ילדים וילדות משדרות וקריית שמונה שפונו מבתיהם בעקבות המלחמה.

מאז השביעי באוקטובר העמותה הקימה קבוצות כדורגל-חינוכיות לילדים/ת שפונו מבתיהם בעקבות המלחמה המתמשכת. היום נפגשו באילת 8 קבוצות עם ילדים וילדות משדרות, קריית שמונה ואילת לאירוע שיא של משחקים ספורטיביים וחווייתיים. האימונים והפעילויות החברתיות שמקיימים הילדים/ות במהלך השבוע, והטורניר היום, מעניקים להם רגעים חשובים של שגרה, שמחה, חברות וספורטיביות.

"העיר אילת מחבקת את תושבי היישובים המפונים באהבה מתחילת המלחמה", אמר ראש העיר אילת, אלי לנקרי והוסיף: ״הטורניר הוא הזדמנות נהדרת עבור הילדים להרגיש שגרה, לשחק וליהנות. אנו מודים ל׳עמותת שער שוויון׳ על היוזמה המרגשת".

עמותת שער שוויון לא מסתפקת בטורנירים חד פעמיים, אלא פועלת באופן נרחב לסייע לילדים ולנוער מהקהילות המפונות. מיד לאחר פרוץ המלחמה, הבינו בעמותה כי יש חשיבות אדירה ליצירת מסגרת יציבה לילדים במלונות ומוקדי המפונים, ותוך ימים ספורים הוקם פרויקט "מתמסרים לעורף".

כיום פועלות במסגרת הפרויקט 42 קבוצות במוקדי הפינוי, עם מעל ל-600 חניכים וחניכות. הקבוצות משלבות אימוני כדורגל עם מפגשים חינוכיים, המהווים נקודת אור בשגרה הלא פשוטה שבה הם נמצאים. הטורניר היום הוא הטורניר הראשון של הפרויקט ובהמשך מתוכננים טורנירים גם בים המלח, בירושלים ובתל-אביב יפו.

"אני עובד שנים רבות עם ילדים בספורט, והטורניר הזה מרגש אותי במיוחד״, סיפר בהתרגשות מאמן הקבוצה, אבי נגאוקר, מבית הספר אורות הצפון שנפתח בתחילת המלחמה למפוני קריית שמונה באילת, "הילדים והילדות היו זקוקים לתוכנית הזו. הדגש המיוחד שהעמותה שמה על הדרך ולא על הניצחון מאפשר להם לצמוח, להתחזק לייצר חברויות ובעיקר נוטע תקווה במצב המורכב שאנחנו נמצאים.״

היה חשוב להם לחזור לשחק כדורגל ולחוות שוב תחושת שגרה. אנו מודים לכל מי מפעיל ומארגן את כל הפעילות הזו לאורך כל התקופה ובעיקר בטורניר המיוחד הזה".

"הילדים חוו דברים קשים מאוד בחודשים האחרונים", סיפרה דורית וקנין, אימו של השוער איתי מקבוצה שפונתה משדרות למלון יו קורל ביץ'. "בהתחלה איתי לא הסכים לצאת מהחדר, האימונים של שער שוויון הם הסיבה היחידה שבגללה הוא הסכים לצאת מהחדר. זכינו במאמן שממש מציל לנו את ילדים, חוץ מהאימונים המקצועיים הוא משמש כאוזן קשבת ועוזר להם בכל מה שהם צריכים״.

"הטורניר היום באילת הוא דוגמה נוספת לפעילותה החשובה של העמותה, המקדמת חינוך, שוויון וחיבור דרך פעילות ספורטיבית", סיפר יניב קוסביצקי, סמנכ״ל עמותת "שער שוויון". "בזמנים קשים אלו, העמותה מעניקה לאלפי ילדים/ות ובני נוער ברחבי הארץ מסגרת תומכת ויציבה, המאפשרת להם לחוות רגעים של נחת ואושר, בתקופה מורכבת. פרויקט 'מתמסרים לעורף' הוא ביטוי למחויבות שלנו לסייע ולתמוך בילדים והנוער מהקהילות שפונו מבתיהם. ספורט מהווה כלי אפקטיבי להתמודדות עם מצבי לחץ וקשיים, ומייצר עבור הילדים תחושת שגרה ושליטה שהם כל כך זקוקים לה.

אולי יעניין אותך גם