מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

תרבות מחוללת תיירות

חדשות
03.10.2021

שר התרבות והספורט – חילי טרופר ביקר בשבוע שעבר (ה') באילת ביחד עם צוות משרדו. הביקור כלל סיור במוקדי תרבות וספורט בעיר, ביניהם קריית הספורט הבינלאומית, פארק הטרמינל, רחבת אום רשרש ואמפי התיאטרון המיתולוגי של אילת וכן דיון מקצועי עם הנהלת העירייה ותאגיד התיירות העירוני. ראש העירייה – אלי לנקרי הדגיש, כי הוא רואה בחיזוק התרבות והספורט כמנוף לחוסן הקהילתי וכעוגן תיירותי ותעסוקתי.

בפתח הדיון שנערך בבית לעסקים, סקר ראש העירייה בפני השר את הנושאים המשיקים לעבודת המשרד בדגש על המשך העבודות לבניית קריית הספורט הבינלאומית כולל בניית הארנה בשלב ב', הגדלת התמיכה באירועי תרבות וספורט בינלאומיים ובהמשך תמיכה בתיאטרון "אלעד" של אילת וחבל אילות. עוד סקר ראש העירייה בפני השר את עשרות אירועי הספורט ביניהם אליפויות אירופה ועולם שמארחת העיר אילת במגוון ענפים וכן את פעילות מרכז השייט שמצמיח אלופים. ראש העירייה הדגיש את חשיבות קידום אירועי ספורט ותרבות באילת כאירועים מחוללי תיירות וציין, כי העיר אילת יודעת לארח כל אירוע תרבות או תחרות מכל סוג ואף עדכן את השר על תחרות מיס יוניברס שעתידה להתקיים באילת ועל אליפות העולם בגיימינג המתוכננת אף היא בעונת בחורף.

לצד אירוח אירועי תרבות וספורט הציג ראש העירייה את תיאטרון "אלעד" כעוגן תרבותי מקומי וציין את הצורך בהקמת בית לתיאטרון אלעד. במסגרת זו הוצגה לשר, תכנית "מתחם התרבות" בשטח שדה התעופה הישן, שם מתוכננים אולמות מופעים, מתחמי חזרות שישמשו את תיאטרון "אלעד", זאת לצד הקמת שלוחה של בית הספר הגבוה למוזיקה "רימון". עוד בדיון הוצגו התכניות לפיתוח ושדרוג רחבת אום רשרש ושיפוץ האמפי תיאטרון המיתולוגי של אילת כמתחם תרבות ומוסיקה לטובת תושבי אילת ואורחיה. סמנכ"לית השיווק בתאגיד התיירות באילת – ליאת אגסי, הודתה לשר על שיתופי הפעולה הרבים והטובים המתקיימים במסגרת הממשקים בין תאגיד התיירות, משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט וסקרה את הפעילויות המתוכננות לעונת החורף כולל פסטיבלים, אירועי תרבות וכנסים, ביניהם מיס יוניברס, פסטיבל הג'אז, פסטיבל מוסיקת עולם, פסטיבל היונה, פסטיבל הגיטרה, פסטיבל הצלילה, פסטיבל האורות, פסטיבל תיאטרון רחוב, פסטיבל האוכל, המרתון המדברי הבינלאומי, טריאתלון, ישראמן ועוד. סגן ומ"מ ראש העיר – מתן בארי הדגיש את חשיבות הקשר עם משרד התרבות והספורט לאור מאפייני העיר וכן את החשיבות בהמשך פיתוח תשתיות תואמות לטובת המשך קידום העיר אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית. השר התרשם מהתכניות ומקצב ההתקדמות של בניית קריית הספורט הבינלאומית וציין, כי ברמה האידאולוגית הוא מסכים כי יש לתת משקל למרכיב הפריפריאלי של אילת וכי החלטת הממשלה לתמיכה באילת אכן תסייע לקדם את תכניות העיר בתחומי התרבות והספורט ובכלל בקידום העיר אילת.

בתום הדיון העניק ראש העירייה לשר ולצוות משרדו שי צנוע וברך אותו על הביקור ועל הנכונות לקדם את ענייני התרבות והספורט באילת.

אולי יעניין אותך גם