מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי בביקור באילת

חדשות
19.10.2023

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף הגיע היום (חמישי) לביקור בעיר אילת, המארחת ביום ה – 13 למלחמה, כ – 60,000 תושבים מפונים ומתפנים מיישובי הדרום והעוטף, כדי לעמוד מקרוב אחר ההתגייסות למענם. השר שהעניק סיוע כבר בשבוע הראשון ללחימה, הנחה להקצות תקציב גמיש ממשרד נגב, גליל וחוסן לאומי לטובת המפונים ושיבח את המאמצים של ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, צוותי העירייה, גורמי המקצוע ותושביה, על ההתגייסות האדירה ומחממת הלב למענם.  

בפתח הביקור השתתף השר בדיון הערכת מצב שמקיים מידי בוקר ראש העירייה, בהשתתפות גורמי צבא, משטרה, כוחות החירום וההצלה, רווחה, חינוך וקהילה. השר קיבל סקירה על ההיערכות וההתגייסות העירונית כבר מהיום הראשון ללחימה. החל מהקמת מוקד סיוע עירוני המרכז מידי יום אלפי פניות של תושבי הדרום והעוטף ונותן מענים בכל התחומים, 20 מוקדי סיוע רגשי ונפשי שהוקמו בבתי המלון (בתחילה פעלו רק צוותים מקומיים שעובו לאחר כשבוע על ידי צוותים של משרד הרווחה והבריאות), 3 מרכזים רפואיים בבתי מלון בהפעלה של בית חולים יוספטל וקופות החולים, 10 מוקדי הפעלה להפוגה של רשת המתנ״סים באילת, שלושה מוקדים לאיסוף וחלוקת תרומות ברחבי העיר, מענים חינוכיים שניתנו על ידי גורמי חינוך בעירייה ויינתנו מעכשיו על ידי משרד החינוך ועוד. אלה לצד אינספור יוזמות פרטיות של גופים, ארגונים, חברות, בעלי עסקים ואלפי מתנדבות ומתנדבים, המחבקים את תושבי הדרום והעוטף וגם את אלפי החיילים המגנים על גזרת אילת.

בנוסף, קיבל השר סקירה ביטחונית ממפקד משטרת מרחב אילת, ממפקדי נפת אדום של פיקוד העורף וכוחות החירום וההצלה בעיר. ראש העירייה הבהיר, כי לצד ההתגייסות העירונית האדירה לטובת תושבי הדרום והעוטף, נדרש להעניק ביטחון לתושבי העיר ולשוהים בה, ולכן עובו כל כוחות הצבא והמשטרה כולל יחידות מיוחדות, כיתות כוננות ועוד.

במהלך הביקור סיירו השר וצוות משרדו גם במוקד הסיוע העירוני, שפתחה העירייה כבר בתחילת הלחימה ומעניק מענה לאלפי פניות ביום. בהמשך נפגש עם משפחות מפונות מיישובי העוטף, ושמע את המצוקות הקשות.

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף: "בביקורי בעיר אילת פגשתי תושבים עם לב אוהב שיודעים לקלוט מפונים ועוטפים אותם בחום. ההתגייסות האדירה של ראש העיר, צוות העירייה, גורמי המקצוע ותושבי העיר מחממת את הלב ומוכיחה לנו שוב, באחדות ננצח". עוד הוסיף השר: "עשרות אלפי תושבים פונו והתפנו מביתם לעיר אילת. התקציב שהעברנו לרשות יסייע להם מיידית ובנוסף העברנו תקציב סיוע של עשרות מיליוני שקלים לרשויות. נמשיך לסייע ככל הנדרש לטובת תושבי מדינת ישראל".

יצוין כי מאז פרוץ המלחמה, העביר משרד הנגב והגליל בהנחיית השר וסרלאוף מיליוני שקלים לטובת הקמת מוקדי חמ"לים, פעילות הפגה וסיוע לרשויות לרכישת ציוד.

אולי יעניין אותך גם