מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שנת הלימודים תשפ"ב נפתחה ללא תקלות

חדשות
01.09.2021

שנת הלימודים תשפ"ב נפתחה ללא תקלות

אלפי ילדי אילת צעדו הבוקר (1.9) אל בתי הספר וגני הילדים, נרגשים ושמחים לפתוח את שנת הלימודים תשפ"ב. ההורים שהתרגשו לא פחות, ליוו את הילדים וחצו איתם את הכביש בבטחה, במעברי החציה ובמתחמי "נשק וסע". בצל מגפת הקורונה, ביצעו הילדים בדיקת אנטיגן ודיווחו אמש (ג') למחנכות הכיתה/גננות לגבי תוצאות הבדיקה. למעט גן אחד שנמצא בבידוד, כל 97 גני הילדים כולל אשכול הגנים החדש הכולל ארבע כיתות גן, נפתחו ללא תקלות, כאשר ברובם נרשמה נוכחות רבה. גם בתי הספר היסודיים והתיכוניים נפתחו ללא תקלות ובכולם, התקבלו מאות ילדי כיתות א' בטקסים מרגשים. בשלב זה תלמידי כיתות ח' – י' ילמדו מרחוק. שאר התלמידים לומדים כאמור בכיתות.

ראש העירייה – אלי לנקרי, שליווה הבוקר את נכדיו לבית ספר "ים סוף" וביקר בחלק ממוסדות החינוך, ברך על פתיחת שנת הלימודים שעברה גם השנה בצורה נעימה וללא תקלות. ראש העירייה הודה לכל צוותי ההוראה וצוותי הניהול על היערכות יעילה ומקצועית לפתיחת שנת לימודים מוצלחת ואיחל לכל צוותי ההוראה ולכלל תלמידי אילת, שנת לימודים בריאה, טובה ומוצלחת. גם המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק בעירייה – ד"ר דרורי גניאל ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו ביקרו בבתי הספר וברכו את הצוות החינוכי והתלמידים בברכת ברוכים הבאים לילדים העולים לגן, לכיתות א', לכיתות ז', לתלמידים ולמורים החדשים ובברכת הצלחה לכלל תלמידי אילת והצוותים החינוכיים.

במהלך הבוקר והצהריים איישו עשרות מתנדבים את הצמתים הסמוכים לבתי הספר וסייעו לילדים לחצות את הכביש בבטחה. ביניהם סגן וממלא מקום ראש העירייה – מתן בארי, סגן ראש העירייה – סטס דינקין, חברת מועצת העיר – יערית אביטבול, חברי "רוטרי", גמלאי צה"ל, חברי המועצה לישראל יפה ועוד. אליהם הצטרפו גם שוטרי משטרת המרחב שחילקו לתלמידים מחזיקי מפתחות ועטים, שהופקו במיוחד על ידי המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה בשיתוף הרלב"ד.

כאמור היעד שהציב ראש מינהל שח"ק בעירייה – פתיחת שנה ב"אפס תקלות", הושג גם השנה בהצלחה הודות למאמצים משותפים של אגף החינוך, מנהלות בתי הספר, הצוות הניהולי והצוות החינוכי. בצל הקורונה, עטו כל התלמידים מסכות פנים, וההורים נפרדו מילדיהם בשערי הגנים ובתי הספר. תלמידי חטיבות הביניים (בני 12-15) למעט האולפנה, ברנקו וייס והחינוך המיוחד, ילמדו כאמור בלמידה מרחוק, מאחר שרק כ – 50% מהם מחוסנים. בקרב תלמיד התיכונים 92% מחוסנים, דבר המאפשר למידה רציפה וסדירה בקרב תלמידי כיתות י"א – י"ב. לצד המשך עידוד התחסנות בקרב בני הנוער, לאחר החגים תפעיל שוב מערכת החינוך את תכנית "מגן חינוך" שמטרתה לאתר תחלואה מוקדמת על ידי בדיקות של מי שאינו מחוסן או מחלים, תלמידים ומורים כאחד.

אולי יעניין אותך גם