מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שמים לב ללב

כחלק מעידוד לאורח חיים בריא ולצד קידום בריאות בחינוך ובקהילה, התבצעה בשבוע שעבר בהובלה של המחלקה לקידום בריאות בעירייה והמשרד לקידום מעמד האישה, פעילות הסברה להעלאת המודעות על בעיות לב בקרב נשים. עשרות עמדות הסברה הוצבו ברחבי העירייה והעיר כולל עמדת הסברה מרכזית במרכז "ביג" אותה הפעילו 12 בוגרי מגמת "פרחי רפואה" מבית ספר התיכון ע"ש "בגין", שחידדו בקרב הנשים את התסמינים, בדקו מדדים וחילקו לבבות שוקולד. הקריאה היתה לנשים לשים לב ללב שלהן ולגברים לשים לב ללב של נשותיהם. 

מאות נשים נחשפו למסע ההסברה להעלאת המודעות למחלות לב ולסימפטומים של התקפי לב, המהווים גורם תמותה מספר 1 בעולם, בקרב נשים. בתוכם: חולשה כללית, אי נוחות ולחץ בחזה, קוצר נשימה, כאבים בלסת, צרבת מתמשכת חריגה, כאבים בזרועות ו/או בגב תחתון. עמדות הסברה הוצבו ברחבי העירייה והעיר כולל במתנ"סים, תאגיד המים, חכ"א, חדרי מורים, ישרוטל ועוד. בעמדת ההסברה המרכזית שהופעלה אחר הצהריים במרכז ה"ביג" על ידי בוגרי מגמת "פרחי הרפואה" בתיכון "בגין", בדקו פרחי הרפואה לחץ דם למעוניינים, הדגימו פעולות החייאה, חידדו בקרב הבאים את התסמינים וחילקו לבבות שוקולד. גם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ביצע במקום בדיקת לחץ דם.

ד"ר תמר מזור, רכזת מגמת "פרחי הרפואה" שהנחתה את התלמידים והובילה את הפעילות ביחד עם מנהלת אשכול פיס – שנית לוי, סיפרה שזו היתה חוויה עבור בוגרי המגמה, ששואפים להשתלב בעולם מקצועות הרפואה, ללמוד, להעשיר ידע, לחקור, לגלות, לתרום ולהירתם. "בבסיס התפיסה הרעיונית של המגמה עומדת הכרה בחשיבות חשיפת בני הנוער לעולם הרפואה המתקדם ולמגוון מקצועות הבריאות. בתקווה להתקדם ולהשתלב בלימודי הבריאות והרפואה בתיכון מתוך מטרה להשפיע על התנהגותם של בני הנוער כצרכני בריאות  וכחוקרים לעתיד" ציינה ד"ר מזור והוסיפה, כי לימודי המגמה מתחילים מכיתה ז' מתוך מטרה ליצור למידה ספיראלית עד שילובם במערך החינוך לרפואה ובריאות של משרד החינוך שמתחיל מכיתה י' בשאיפה שיהווה מקור השפעה חיובית בונה על עתיד החברה והקהילה. לצד הלימודים חווים התלמידים התנסות קלינית במסגרתה הם משולבים במערך ההתנדבות של מד"א כאנשי צוות באמבולנסים, בניידות טיפול נמרץ ובבנק הדם. פעילות זו מחזקת לצד הלמידה גם את ערך ההתנדבות, כפי שבאה לידי ביטוי בפעילות להעלאת המודעות למחלות לב בקרב נשים.

פעילות פרחי הרפואה

אולי יעניין אותך גם