מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שמוליק תגר יקיר העיר

חדשות
03.03.2022

אות יקיר העיר אילת הוענק אתמול (ד׳) לשמוליק תגר במסגרת ישיבת מועצת עיר חגיגית, שפתחה את אירועי 73 שנים לשחרור אילת. שמוליק מוותיקי העיר אילת, פעיל ציבור ומתעד תולדות אילת, זכה באות יקיר העיר על חלקו בבניין העיר אילת ובחידוש תפארתה. את האות העניק לו ראש העירייה – אלי לנקרי. "אות יקיר העיר זו דרכנו הצנועה להוקיר תודה לאיש שמקדיש את חייו למען קידומה של אילת בתחומי התיירות, התרבות והסביבה ופועל לשימור מורשתה המפוארת של העיר, בשם המייסדים ולמען הדורות הבאים" אמר ראש העירייה. 

שמוליק מוותיקי ומקימי העיר אילת, צלם, עיתונאי, סופר, מורה דרך, חובב טבע מדברי, ובעיקר מחובר בנשמה לאילת. הוא נשוי לריקי, אב לשירי, גיל, שלי וגיא, וסבא לתשעה נכדים. הוא נולד בתל אביב בשנת 1940, שירת בחיל המודיעין והיה אמור לשוב לתל אביב, אך כדרכו של שמוליק לאחר שנקרא לדגל על ידי דוד בן גוריון, הדרים לאילת, ראה, אהב, ונשאר. משך שנים ארוכות עבד שמוליק בעירייה והקים את אגף התיירות והפיתוח הכלכלי. את אילת ואת מורשתה הנציח בכתבות כעיתונאי בעיתון מקומי וארצי, בתמונות כצלם, בספרים כסופר ובהסברה כמורה דרך.

שמוליק פעל ופועל רבות בתחומי התיירות, התרבות, הסביבה וההיסטוריה של אילת. הוא מקים ואוצר המוזיאון ההיסטורי "אילת עירי" וגלריית אמני אילת, ניהל את בית פיליפ מוריי כבית התרבות הראשון של אילת, שימש כיו"ר פארק הצפרות ומנהלת התיירות, קידם קשרים בינלאומיים לאילת במסגרת פרויקט ערים תאומות עליו היה אמון משך שנים, הקים ביחד עם אוהבי אילת והסביבה את עמותת הסביבה "ים ומדבר" ואחראי על שימור האתרים ההיסטוריים באילת כולל ארכיון דיגיטלי שהקים. את כל אלה עושה שמוליק בהתנדבות מלאה, במסירות נפש ובנשמה יתרה. והכל בשם אהבת אמת לעיר אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל!

בזכות פועלו הרב, זכה שמוליק במהלך השנים באותות הוקרה רבים, ביניהם אות הזהב, אות חלוץ הנגב, אות יקיר הנגב והיה מבין מניפי דגל הדיו בטקס הממלכתי לציון 70 שנים לשחרור אילת. השנה כאמור הוענק לו גם אות יקיר העיר אילת על דרכו ופועלו למען קידום ופיתוח העיר אילת ולמען הקהילה כולה.

אולי יעניין אותך גם