מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שלוחת אילת של "פלדה כחולה" מצטיינת ארצית

חדשות
22.01.2024

בפעם השנייה ברציפות, זוכה מסלול המצוינות ״פלדה כחולה״ בבית ספר התיכון ע"ש "בגין", בתואר השלוחה המצטיינת מבין כלל שלוחות בתי הספר של חיל האוויר בארץ. מגן שלוחה מצטיינת הוענק גם השנה לשלוחת אילת על מצוינות והובלת השוחרים להצטיינות בלימודים, הכחלה מיטבית וסטנדרטים גבוהים. 

את התעודה קיבל מפקד המסלול בעיר, סמ״ר סתיו צנגאוקר, בטקס שהתקיים בבסיס הטכני בנוכחות בכירים מחיל האוויר. בבחירת השלוחה המצטיינת, בלטה שלוחת אילת של מסלול המצוינות ״פלדה כחולה״, באחוזי הבגרות עם 100% זכאות לתעודת בגרות בקרב תלמידי המסלול, פעילויות התנדבות במלחמה ובשגרה ונתוני הצמיחה של המסלול.

מסלול "פלדה כחולה" פועל בבית ספר התיכון ע"ש "בגין" בניהולו של אלדד חיימוביץ', כבר 17 שנים כשלוחה של המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר והוא מיועד לתלמידי כיתות ט'-י"ב. בשנה הקרובה מתוכננת הקמה של מכללת הנדסאים לתואר הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים בביה"ס בגין, שתאפשר לימודי י"ג י"ד. המכללה תהיה פתוחה  לכל בוגרי י״ב בעיר אילת. השוחרים הצעירים עולים על מדים כבר בכיתה י', מבטיחים עתיד צבאי ביחידות האיכותיות ביותר של חיל האוויר, מקבלים תעודת בגרות טכנולוגית ברמה של 15 יחידות הגברה טכנולוגיות ואף יכולים להמשיך כאמור ללימודי הנדסאי (י"ג-י"ד). כיום לומדים בשלוחת אילת מעל 100 תלמידים מכיתות י'-י"ב, ביניהם 22 שוחרים חדשים שהושבעו ממש לאחרונה. על המסלול מפקד זו השנה השלישית, סמ"ר סתיו צנגאוקר, בן אילת בוגר המסלול והוא זה שקיבל כאמור את התעודה בשם שולחת אילת.

"פלדה כחולה" הינה אחד ממסלולי לימודים ייחודיים המוצעים לתלמידי אילת ביניהם מחול ופרחי רפואה בתיכון "בגין", מוסיקה ורובוטיקה (רות"ם) בתיכון "גולדווטר", אקדמיה לכדורסל ואומנות חזותית בתיכון "רבין" לצד כ- 30 מקצועות בחירה להגברה 5 יח"ל.

אולי יעניין אותך גם