מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שומרים על ההנחיות ונמנעים מקנסות

לקראת החלת התו הירוק החל מיום 29.7.2021, שיגרה העירייה מכתב למנכ"לי המלונות ומרכזי הקניות, בדרישה לפעול בהתאם להנחיות למען שמירה על בריאות הציבור והעיר אילת, לרבות הצבת שלטים בחזית העסק, פיקוח ואכיפה בתוך העסק בדגש על תו ירוק ועטית מסכה במקומות סגורים. גובה הקנס שנקבע בגין הפרת ההנחיות נע בין 1,000-10,000 ₪. במכתב שנמסר במסירה ידנית על ידי סיירת התיירות בעירייה צוין, כי אכיפה תיעשה מיד עם החלת התו הירוק.

 

כחלק מהמאמץ העירוני והלאומי למניעת התפשטות מגפת הקורונה, פועלת עיריית אילת כבר מספר שבועות עם כינוס קבוע של קבינט הקורונה בהובלת ראש העירייה – אלי לנקרי, עיבוי מערך החקר האפידמיולוגי לקטיעה מהירה של שרשרת ההדבקה, הגברת פעולות ההסברה בקרב התושבים והנופשים לרבות עידוד חיסונים, תגבור מערך הבדיקות כולל במתחם ייעודי, בקופות החולים ובדיקות מהירות בשר״פ, בדיקות אקראיות של משטרת המרחב בכניסות לעיר וברחביה כולל אכיפת בידודים. לצד כל אלה, שב ראש העירייה – אלי לנקרי ודרש מהשרים לשוב ולהפעיל את מתווה ה״אי הירוק״ שיאפשר שליטה ובקרה על הנכנסים לעיר ובאותו אופן גם על השבים מסיני.

 

לצד אלה נערכת העירייה גם לביצוע אכיפה של תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראות שעה) (הגבלת פעילות של מקום ציבורי או עסקי) התשפ"א 2021. בהתאם להנחיות אלה נקבע גובה הקנס שיושט על מפעילי/בעלי העסק כדלהלן: הפעלת מקום ציבורי או עסקי בניגוד לתו הירוק (הצגה של תעודת מתחסן/מחלים/בדיקת קורונה שלילית מבאי המקום) 5,000-10,000 ₪ תלוי בגודל המקום | אי הצבת שלט בחזית העסק לגבי פעילות במקום בהתאם לתו הירוק 3,000 ₪ | אי הצבת שלט בחזית העסק לגבי חובת עטית מסכה 1,000 ₪ | מפעיל מקום ציבורי או עסקי שהכניס או שנתן שירות לאדם ללא מסכה 1,000 ₪ | מי ששוהה במקום ציבורי או עסקי בניגוד לתו הירוק (שאינו מחוסן/מחלים/בעל בדיקת קורונה שלילית/תינוק עד גיל שנה 1,000 ₪ | אי עטית מסכה במקומות סגורים 500 ₪.

 

כאמור בהתאם להנחיית ראש העירייה ולמאמצים העירוניים למניעת התפשטות חוזרת של הקורונה, שוגר מכתב לבעלי העסקים על ידי מנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד. במכתב הובהר לבעלי העסקים, כי מפעיל אשר יפעל בניגוד לתקנות, צפוי לקנס מנהלי כמפורט. אכיפה תבוצע על ידי יחידות האכיפה במינהל תפו"ח בעירייה בשיתוף משטרת מרחב אילת.

אולי יעניין אותך גם