מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

רצים לזכרו של בני אלון

חדשות
15.11.2021

170 תלמידי הישיבה התיכונית "צביה אילת" רצו לזכרו של המורה בני אלון ז"ל, לציון 30 ימים לפטירתו. אשתו – המורה מירב, סיפרה בטרם ההזנקה על כשרונו הספורטיבי בענפים שונים ועל כך שהחזיק בשיא אפריקה לנוער בקפיצה לגובה במשך 20 שנה! מנהל הישיבה, אמנון ויסבוים: "בני ז"ל היה בעל מעוף ושאיפות ובזכות כך הגיע להישגים רבים. בני היה דמות ערכית בעל חזון, זכה להצמיח, לבנות ולגדל דורות של תלמידים". המרוץ התקיים ביוזמה ובהפקה מושלמת של תלמידי כיתה י"א אותם לימד במשך מספר שנים. 

בני אלון ז"ל שהלך לעולמו בחודש שעבר, השאיר חותם בקרב קהילת החינוך בפרט ובקרב הקהילה האילתית בכלל. במהלך חייו עסק בני בתחומי ביטחון, חינוך, ספורט וקהילה. הוא פעל במשרד הביטחון, הוא היה שותף בסטארטפ ייחודי, הוא היה ספורטאי ובעל היסטוריה צבאית מרשימה. בתחום החינוך החל בני את דרכו כמורה לאנגלית בבתי ספר התיכוניים, המשיך כמרצה בכיר באוניברסיטת בן גוריון באילת ובשנים האחרונות הוביל ב100% הצלחה את הקבצות 5 יח"ל באנגלית, בישיבה התיכונית. מנהל הישיבה מספר, כי תלמידי הישיבה ראו בבני מורה לחיים, מורה אשר לימד אותם הרבה מעבר לאנגלית על הצבת מטרות, ערכים, מסירות, נתינה באהבה ומידות טובות. את הריצה הקדישו כאמור התלמידים לזכרו. 

בישיבה התיכונית הימית "צביה אילת" לומדים בתנאי פנימייה תלמידים בכיתות ט' עד י"ב מאילת ומכל רחבי הארץ. לצד לימודי קודש מטפחת הישיבה ערכים כמו אחריות, עזרה הדדית, והתחשבות בזולת המתחילים בלימוד גמרא ומקבלים אחיזה ממשית דרך סביבת הים והמדבר.

"הישיבה מעודדת את התלמידים לפתח את רצונותיהם, לגדול בתורה מתוך רצון פנימי ושמחה, לבנות את אישיותם מתוך אהבת השם וחיבור לעם, לחזק את הקשר עם הוריהם מתוך קרבה וזיקה ולהצליח בבחינות הבגרות מתוך בגרות ומצוינות אישית" מדגיש מנהל הישיבה ומסביר, כי תכנית הלימודים שמה דגש על לימוד מקצועות הקודש לצד לימודי טבע וסביבה.

בשנים האחרונות מהווה הישיבה בית ספר לחינוך ימי ומתמקדת בלימודי ימאות המפגישים תלמידים עם בניין עולם ערכי עשיר. מלבד 5 יח"ל בימאות, מקבלים התלמידים בסיום הלימודים, רישיון סקיפר (משיט 30 מטעם משרד התחבורה) המעיד על היכולת לעמוד באתגרים משמעותיים. בנוסף, כל תלמידי הישיבה זוכים להכשרה ייחודית של קורס צלילה. בכיתות ט' ו י' – כוכב ראשון. בכיתות י"א – י"ב כוכב שני. מלבד המפגש הקסום מתחת לפני הים, רוכשים התלמידים מיומנויות של סדר, אחריות אישית ומשמעת דרך הצלילה. הישיבה פועלת בשיתוף פעולה עם חיל הים ומפגישה את התלמידים עם לוחמי השייטת, קצינים וחניכי קורס חובלים. בנוסף מפעילה הישיבה מגמת ביוטק ימי, במסגרת נלמד תחום חקלאות הידרופולית אקואפונית, גידולי אלמוגים ודגים ועוסקת במחקר בתחום זה.

אולי יעניין אותך גם