מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ראש עיריית אילת בפניה בהולה לממשלה: אל תפקירו את העיר הפריפריאלית במדינת ישראל

חדשות
29.05.2022

על רקע תאונת דרכים קטלנית נוספת, שארעה אתמול (שבת) בכביש הערבה, פנה ראש עיריית אילת – אלי לנקרי לראש הממשלה – נפתלי בנט, לשר האוצר – אביגדור ליברמן ולשרת התחבורה – מירב מיכאלי, בדרישה לא להפקיר את אילת כעיר הפריפריאלית ביותר במדינת ישראל ולקבל החלטה אמיצה והיסטורית, לאשר ללא דיחוי את שדרוג כביש הערבה לכל אורכו. "אלה יבטיחו את זכויות היסוד של תושבי אילת והסביבה לחיות חיים בטוחים ובריאים" אמר ראש העירייה.

בפנייתו לראש הממשלה ולשרים, ציין ראש העירייה את מניין ההרוגים שגבה כביש הערבה בחודשיים האחרונים והגיע לשמונה הרוגים ול – 81 הרוגים בשני עשורים. "סגירת שדה דב, ההתנהלות האיומה של חברות התעופה שהפכה את הטיסות לאילת וממנה לסיוט מתמשך ולא כדאי, העיכוב המתמשך של הרחבת ושדרוג כביש הערבה שמסכן חיים וגובה דמים וכמובן גרירת הרגליים בנושא חיבור אילת למרכז באמצעות רכבת, היא לא פחות מהפקרה של חבל ארץ ושל עיר שלמה" אמר ראש העירייה והוסיף, כי במצב דברים שכזה, 68,000 תושבי אילת, 5,000 תושבי חבל אילות ועוד 3 מיליון נופשים בשנה, סובלים מנחיתות וממצוקה בלתי מתקבלות על הדעת. בדבריו הדגיש ראש העירייה את החולים שנאלצים לצאת למסע מפרך בכביש הדמים או בטיסה שממריאה בעיכוב מתמיד וזאת רק כדי לקבל טיפולים בסיסיים או להתייעץ עם מומחים.

עוד ציין ראש העירייה, כי המשך שדרוג הכביש היא פעולה מצילת חיים של תושבי מדינת ישראל כולה! בפרט לאור הנתונים לפיהם, בקטע הכביש המשודרג לא אירעו עוד תאונות קטלניות. ראש העירייה שב ודרש מראש הממשלה ומהשרים, לקבל החלטה אמיצה ומיידית על המשך שדרוג והרחבת כביש הערבה לכל אורכו, בפרק הזמן הקצר ביותר.

פנייתו זו של ראש העירייה הינה אחת מיני כמה בחודשים האחרונים, בהן שב ראש העירייה והתריע בגין כביש הדמים והעוולות מהן סובלים תושבי העיר שגובלות כבר בסכנת חיים. אלה באים לידי ביטוי בענייני תחבורה וגם בענייני בריאות והינם צרכים בסיסיים של כל אזרח במדינת ישראל, כל שכן של אלה המתגוררים בקצה המדינה. בכל פניותיו, שב ודרש ראש העירייה להאיץ מהלכים בהתאם לסיכומים ולהקדים הצלת חיים. הפעם דרש ראש העירייה לקבל החלטה אמיצה והיסטורית לדרש את כביש הערבה לכל אורכו ולא במקטעים כפי שקורה עד כה.

אולי יעניין אותך גם