מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

קרן קימת לישראל (קק"ל) מרחיבה את פעילותה באילת

חדשות
10.02.2022

קרן קימת לישראל (קק"ל) המשקיעה בעיר אילת כבר עשרות שנים ושותפה פעילה למיזמים ואתרי טבע רבים, ביניהם פארק הצפרות, פארק הולנד, סינגל סובב אילת, שביל ישראל, טיילת קק"ל בכניסה לעיר ועוד, מרחיבה את פעילותה בעיר ותקים ביחד עם העירייה טיילת מדברית הנושקת לכביש העוקף המערבי כחלק מתכנית לפיתוח המדבר שמקדמת העירייה ותהיה שותפה פעילה בפיתוח תחום הביוטכנולוגיה והחקלאות הימית כחלק מפעולות לגיוון מקורות התעסוקה, שמקדמת העירייה מתוך כוונה להפוך למרכז בינלאומי לפיתוח המזון מן הים. על אלה ועוד סוכם עם ראש העירייה – אלי לנקרי, בביקור שקיים היום (ב') באילת, יו"ר קק"ל – אברהם דובדבני והנהלת מרחב דרום של קק"ל.

הביקור באילת נפתח בדיון מקצועי עם הנהלת העירייה בראשיתו הודה ראש העירייה ליו"ר על שותפות אמיתית ורבת שנים וסקר בפניו את האתגרים וההזדמנויות של אילת כולל השלכות הקורונה בשנתיים האחרונות בכלל ובעת הזו בפרט. בצד ההזדמנויות תאר ראש העירייה את מהפיכת הפיתוח בעיר הכוללת בינוי מאסיבי של יחידות דיור ומלונאות, התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ובלב העיר, פיתוח בשטח שדה התעופה המתפנה ועוד. בתוך אלה ציין ראש העירייה את התכניות הנוגעות גם לקק"ל, ביניהן התכנית לפיתוח המדבר המשלימה את התכנית לפיתוח רצועת החוף וכן את תחום הביוטכנולוגיה וחקלאות ימית.

בהצגת התכנית לפיתוח המדבר הציג מינהל ההנדסה בעירייה את עבודת המיפוי שבוצעה תוך חלוקת רצועת המדבר ל – 7 מרחבים הכוללים כ – 130 פרויקטים, כאשר המטרה היא שימור ושיקום לצד הנגשה והעצמה של המדבר לתושבים, לנופשים, למטיילים ולספורטאים. במסגרת זו הוצגה ליו"ר קק"ל הטיילת העתידית שתיבנה בשיתוף קק"ל, בסמוך לכביש עוקף מערבי ותייצר רצף מפארק הולנד ועד למקום החדש שייקרא פארק "שער המדבר". לרצף הזה יתווסף סינגל סובב אילת של קק"ל, שיוסט בחלקו לכיוון הפארק החדש. בנוסף הוצגו ליו"ר הפעולות בתחום הביוטכנולוגיה והחקלאות הימית, במסגרתם מתעלת העירייה והאזור את היתרונות הטבעיים של אילת כפי שנעשה בתחום האנרגיות המתחדשות. גם במסגרת זו, אושרה השתתפות קק"ל כחלק מפעולות להתמודדות עם משבר האקלים ולטובת תחום החקר של פיתוח מזון מן הים. יו"ר קק"ל ציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בשמירה על העיר אילת ומשאבי הטבע הנדירים שלה והדגיש, כי קק"ל תמשיך להשקיע ולפתח בעיר ובאזור. יו״ר קק״ל, אברהם דובדבני: ״כל ביקור באילת מחמם את הלב לראות את אילת מתפתחת ומתחזקת. קרן קימת לישראל מחזקת את ההתיישבות ונלחמת במשבר האקלים. קרן קימת לישראל תמשיך לסייע לעיר אילת בפיתוח סביבתי ובמשבר האקלים למען ההווה והעתיד״.

אולי יעניין אותך גם