מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

קפה ביער

כ – 150 אזרחים ותיקים הפעילים במועדוני הגיל השלישי (מועדון אואזיס שמפעיל מתנ"ס בית רובין, "בשביל הזהב" שמפעיל מתנ"ס קולייר ומועדון 50+ של מתנ"ס יעלים) פתחו את הבוקר (א') באירוע חברתי ביער הולנד כחלק ממיזם "יער קהילתי". האירוע כלל קפה של בוקר וסיור מודרך עם מורה הדרך – בני גמליאלי לאורך הפארק. ראש העירייה – אלי לנקרי שהגיע לברך, סייר עם האזרחים הוותיקים ושמע מהם על ההיכרות שלהם עם היער הקיים באילת כבר כמעט שלושה עשורים.  

את האירוע החברתי שכלל גם שירה בציבור הובילו קרן קיימת לישראל (קק"ל) בשיתוף רשת המתנ"סים ומתנ"ס יעלים המפעיל את היער הקהילתי. זהו אירוע שני בסדרה מאז הוגדר יער הולנד בתחילת השנה כ"יער קהילתי". באירוע הראשון שהתקיים בחודש שעבר, נטעו משפחות שכולות עצים לזכר יקיריהם והיום כאמור נהנו ממנו גם בני הגיל השלישי. 

מיזם יערות קהילתיים של קק"ל, פועל בכ – 20 ערים בארץ, ביניהן אילת והוא נועד להגביר את השייכות של תושבי העיר למקום בו הם חיים ולטבע הסובב אותו. לטובת המיזם המשותף ובהתאם לאמנה שחתמה עיריית אילת להקמת היער, הוגדר כאמור פארק הולנד כיער קהילתי והפעילות בו מלווה על ידי מתנ"ס יעלים.

פארק הולנד הנושק לכביש עוקף מערבי בכניסה לעיר משתרע על שטח של כ – 350 דונם. הפארק הוקם על ידי עיריית אילת והחברה למתנ"סים והוא ניטע בתרומתם של ידידי קק"ל בהולנד ומכאן שמו. שתילת העצים בפארק החלה בט"ו בשבט 1996 והוא מכיל 10,000 עצים ומיני צמחים. בתוך הפארק עובר מסלול הליכה באורך של כ – 2 ק"מ העובר בין עצי הפארק. היער הקהילתי בפארק הולנד הוא כאמור, אחד מבין 20 יערות קהילתיים שהקימה קק"ל בשיתוף הרשויות ברחבי הארץ.

אולי יעניין אותך גם