מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

קונסולים מקדמים תיירות

חדשות
22.03.2022

כחלק מקידום התיירות ולקראת פתיחת שדה התעופה "רמון" לטיסות מחו"ל כינס ראש העירייה – אלי לנקרי את קונסולי הכבוד באילת. במפגש קיבלו הקונסולים סקירה על התפתחות העיר, על שירותי הבריאות והביטחון, על מעברי הגבול באוויר וביבשה ועל ההיערכות לשגרת אירוח גם מחו"ל.

בפתח הדיון בו השתתפו קונסולים הכבוד ונציגי קונסוליה של המדינות הונגריה, צרפת, שבדיה, אנגליה, בלגיה, צ'כיה, שוויץ, דנמרק וגרמניה, סקר ראש העירייה – אלי לנקרי בפני הקונסולים על כיווני ההתפתחות של העיר בבניה ובפיתוח כולל התחדשות עירונית ועל הפעולות לשיפור המתמיד של המוצר התיירותי כולל פיתוח פארק הטרמינל כמתחם בילוי ופנאי, פארק המים, יצירת תוכן עשיר בפעולות שמוביל תאגיד התיירות העירוני כולל 101 חוויות חינמיות, אירועים, פסטיבלים, אירועי ספורט בינלאומיים, כנסים ועוד. עוד עדכן ראש העירייה בעבודות להתחדשות אזור התעשייה, לשדרוג רצועת החוף , לבניית קריית הספורט הבינלאומית וגם על הפעולות בתחום האנרגיה המתחדשת ופיתוח תחום הביוטכנולוגיה וחקלאות ימית כחלק מפעולות לגיוון מקורות התעסוקה. עוד עדכן ראש העירייה בדבר המאמצים להשבת תיירות החוץ לאילת כולל פעולות מול הממשלה. יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני עדכן בדבר יריד התיירות IMTM שיתקיים בשבוע הבא בגני התערוכה והזמין את הקונסולים להשתתף ולייצג את אילת ביחד עם  מדינות הייצוג שלהם. ביתן אילת ביריד שהוקם בשיתוף העירייה, התאחדות המלונות ורשות שדות התעופה יהיה בסימן מחזירים את הטיסות הבינלאומיות ל"רמון". זוהר גפן המנהל את שדה התעופה "רמון" ציין שלאחר הפסקה בת שנתיים בעקבות הקורונה, השדה ערוך לחידוש הטיסות כאשר כבר בפסח הקרוב צפויות טיסות ראשונות מצרפת וקרא לקונסולים לשווק את השדה במדינות שהם מייצגים.

עוד קיבלו הקונסולים סקירה ממנהלת בית חולים "יוספטל" – ד"ר רויטל בר אושר על שירותי הרפואה והבריאות החדשים בבית החולים כולל תחומים לתיירות מרפא. סגן מפקד משטרת מרחב אילת – סנ"צ משה קראדי עדכן על שיתופי הפעולה בין גורמי הביטחון וההצלה בגזרת ומרחב אילת להגברת תחושת הביטחון בקרב התושבים והנופשים. אבי אסולין – מנהל בקרת הגבולות ברשות האוכלוסין וההגירה באילת עדכן על הפעילות במעברי הגבול ועל הצפי לעומס יתר במעבר לסיני, בפסח הקרוב וביחד עם סמו סמוראי האחראי על הקשרים עם עקבה עדכן לגבי העובדים מירדן.

את המפגש יזמה וליוותה אנה ליסון – אחראית על קשרי החוץ באגף לפיתוח כלכלי בעירייה, על מנת לאפשר לקונסולים להיפגש עם גורמי המקצוע בעיר ולרענן את הקשר לאחר הפסקה בת שנתיים בצל הקורונה. הקונסולים ברכו על היוזמה וציינו, כי גם הם מחכים לאירוח של תיירים באילת כחלק מחזרה לשגרה ברוכה.

אולי יעניין אותך גם