מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

פסגת שלום בבית ראש העיר אילת

חדשות
09.12.2021

רגע לפני שהן מתכנסות לתחרות המוקדמות ולאירוע הגמר, התארחו אמש (ד') מיס מרוקו, מיס ארה״ב, מיס ישראל ומיס יוניברס בביתו של ראש העירייה – אלי לנקרי. השלוש ביחד עם ראש העירייה ורעייתו נהנו משפע מטעמים וניחוחות, לצלילי נגינת העוד.

על המטעמים שכללו קוסקוס, טנזיה, פסטיה, בשר ראש עם חומוס, זיתים מבושלים, קציצות, שפע סלטים ולקינוח שבקייה, היתה אחראית נעמי רעייתו. ראש העירייה שעלה לפני 60 שנים ממרוקו ביחד עם משפחתו, סיפר בהתרגשות למיס מרוקו איך עלה בגיל 8 היישר לאילת, בנסיעה שארכה 12 שעות!! לצד המטעמים נהנו כולם מנגינת עוד אותנטית של הנגן אלי צוריה והצטרפו לשירה של מיס מרוקו בעצמה.

מיס מרוקו הודתה על הכנסת האורחים שגרמה לה להרגיש בבית ואמרה שישראל דומה למרוקו בהרבה מובנים בעיקר החום של האנשים, השווקים והנופים של אילת. עוד ציינה מיס מרוקו שהיא מאוד שמחה על הסכמי השלום ובטוחה שהיחסים רק ילכו ויתפתחו והזמינה את ראש העירייה לביקור גומלין. ביחד עם מלכות היופי היו גם המפיקים מישראל טלי אשכולי ואסף בלכר וסגנית ראש העיר – עו"ד סימה נמיר המשמשת כיו"ר הפדרציה של יהדות מרוקו באילת. בהמשך הצטרפה לארוחה גם מיס יוניברס 2021.

במהלך כל השבוע מתארחות באילת מתמודדות מ – 81 מדינות אשר מטיילות וחוות את אילת דרך הים, האוויר והיבשה. הן שטו במפרץ, נהגו ברייזרים במדבר, שנורקלו בשמורת האלמוגים, עשו יוגה בחוף הדקל, ביקרו במצפה התת ימי, ושחו בריף הדולפינים. עם אירוח האירוע הנוצץ בעולם, זוכה העיר אילת לחשיפה אדירה בכל העולם בזכות צילומי המתמודדות על רקע משאבי הטבע הנדירים שלה ונופיה הקסומים. הפעילות ברשתות החברתיות מגיעה ל 1.3 מיליארד אזכורים וצפיות לישראל ולאילת – העיר המארחת. מארגני מיס יוניברס מעריכים, כי ההשפעה הכלכלית של התחרות מסתכמת ב-37 מיליון דולר, וכי שווי החשיפה ברשתות החברתיות מגיע ל-90 מיליון דולר, כך על פי נתונים המסתמכים על פי שנים קודמות.

"הרווח הגדול הוא העלאת אילת על מפת התיירות הבינלאומית אשר תביא ללא ספק להגדלת התיירות הנכנסת לאילת עם פתיחת השמיים ופתיחת שדה התעופה "רמון" לטיסות מחו"ל" אמר ראש העירייה – אלי לנקרי והודה למפיקים על האמון ולכל השותפים ונותני החסות על האירוע הגדול ביותר שהעיר אילת ארחה מימיה.

אירוע הגמר ישודר בלילה של בין ראשון 12.12.21 לשני בשעה 2:00 לפנות בוקר ויועבר בשידור חי בישראל לצופי yes ולכ – 170 מדינות באמצעות רשת fox בשפה האנגלית ו Telemundo בשפה הספרדית.

אולי יעניין אותך גם