מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

עלו על מדים מיוחדים

4 בני ובנות אילת עם מוגבלות עלו על מדים כחלק ממכינת שירות צבאי מיוחדת – "שלובים יחדיו" שמפעילה עמותת "יחדיו" בשיתוף צה"ל. בשבוע שעבר (ד') הם התחיילו בעוצבת אדום (אוגמ"ר 80) בטקס מרגש שכלל מסע כומתה. אלה הצטרפו לשבעה מחוילים. במסגרת שירותם, מגיעים הצעירים פעם בשבוע למתקן המתנדבים בבסיס מכלול יותם ומסייעים בריענון ציוד לשעת חירום.

הצעירים המתחיילים פעילים במרכז התעסוקה השיקומי "מיוחד", שמפעילה עמותת "יחדיו" עבור האגף לשירותים חברתיים בעירייה, במסגרתו מועסקים הצעירים במרכז במהלך כל השבוע. שילובם בפרויקט "שלובים יחדיו" מקנה לצעירים הזדמנות להתנדב לשירות צבאי התורם לביטחון העצמי וליכולתו של הצעיר ומשפחתו להיות שותף מלא בחיי הקהילה.

בשבוע שעבר (ד') התקיים כאמור טקס מסע כומתה מרגש כחלק מיום החיול, בהשתתפות ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, מפקד חטיבת יואב – אל"מ איתמר דשל, מנהל מרכז "מיוחד" אילת – מאיר אליהו ומפקדים נוספים ממפקדת האוגדה ומפקדת חטיבת יואב המפעילים את מכלול יותם. ראש העירייה – אלי לנקרי ברך את המתגייסים ואמר בהתרגשות: "שלובים יחדיו הוא אחד הפרויקטים היותר מרגשים הפועלים בעיר בשיתוף הצבא. שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה, בתעסוקה, בצבא מהווה מטרה נעלה. הפרויקט הזה בשיתוף עם מכלול יותם ומפקדיו הינו דוגמא אחת מיני רבות של שיתופי פעולה מיוחדים המתקיימים בעיר". 

הפרויקט "שלובים יחדיו" מתקיים באילת זו השנה הרביעית ומשתלב עם הפעולות הרבות של העירייה למען האוכלוסייה עם מוגבלות, בשילוב במסגרות חינוכיות וחברתיות, מסגרות תומכות, מרכז מיוחד למשפחות, תעסוקה שיקומית כולל פרויקט ייחודי לאילת בשיתוף הביטוח הלאומי לשילוב אנשים עם מוגבלות בעולם העבודה ועוד.

כל אלה זיכו את ראש העירייה ואת העירייה בפרס קרן שלם שהוענק בימים אלה לראש העירייה בזכות הצטיינות הרשות ביוזמה, השקעה, פעילות מכבדת ומעורבות לאורך שנים ליצירת איכות חיים ושילוב בקהילה של אנשים עם מוגבלות שכלית ובני משפחותיהם.

אולי יעניין אותך גם