מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

עיריית אילת נערכת לחג הפסח.

חדשות
28.03.2023

בחג הפסח הבא עלינו לטובה, ישהו באילת עשרות אלפי נופשים ומבקרים. כמידי שנה תתגבר העירייה בימי החג את הניקיון, הפיקוח והאכיפה. גם כוחות הביטחון יפעלו בכוחות מתוגברים. עוד לקראת החג, נערכת העירייה להקל ככל הניתן על העומסים והפקקים הצפויים על ידי הגדלת היצע מקומות החניה ושינויים בהסדרי התנועה כולל תוספת של 700 מקומות חניה ודרך יציאה נוספת מהעיר. חניה לעוברים לסיני תותר אך ורק בחניון לטווח ארוך בשטח שדה התעופה הישן וקרוואנים ישהו רק סביב הלגונה המזרחית. בהתאם לבקשת ראש העירייה ובתיאום עם נמל אילת, תופסק תנועת משאיות התובלה בימי החג. לצד האטרקציות, מוזמנים תושבי אילת ואורחיה ליהנות במזרקה המוסיקלית שתפעל מידי ערב, בפארק הצפרות ובאתרי הטבע הסובבים את העיר. את ימי החג נחתום בחגיגת המימונה המסורתית ביום רביעי (12.4) במתנ"ס יעלים בשיתוף הפדרציה של יהדות מרוקו. 

משפרים הסדרי תנועה

לצד חניון לטווח ארוך בחלקו הצפוני של שטח שדה התעופה הישן, הכשירה העירייה בימים אלה מתחמי חניה נוספים ברחבות העפר הסמוכות למלונות דן פנורמה ומג'יק פאלאס ובסמוך לקריית הספורט החדשה. אלה יוסיפו עוד 700 מקומות חניה מוסדרים עבור הנופשים בעיר. בכל החניונים המוסדרים מותקנים מדחנים בהם ניתן לרכוש כרטיסי חנייה לפי שעה ו/או יומי, לצד שירות חניה סלולארי. גרר יעבוד במקרה הצורך בדגש על הפרעות לתנועה. 

עבור העוברים לסיני, יעמוד גם השנה החניון לטווח ארוך בעלות של 25 ₪ ביום. לרשות החונים פועלים במקום מדחנים לרכישת כרטיסים במזומן ו/או באשראי. חברת אגד המפעילה את קו 30 מאזור החניון עד למעבר הגבול תתגבר את תדירות הקו והוא יעבור מידי כ – 20 דקות (מומלץ להתעדכן באתר אגד לגבי השעות). עיריית אילת שבה ומדגישה, כי חניה לילית אסורה בכל רחבות העפר בעיר ולאורך כל רצועת החוף מחיל הים עד מסוף טאבה. חניה במקומות אסורים תגרור אחריה קנסות וגרירת רכבים. אכיפה תבוצע בהתאם על ידי כל יחידות מינהל תפו"ח בעירייה בכללן רשות חניה, סיירת תיירות, השיטור העירוני ויחידת סל"ה שתתגבר את אזור התיירות במהלך החג.

עוד במהלך החג, תתבצע הכוונת תנועה בשיתוף משטרת התנועה ושוטרי משטרת המרחב כדי להקל על עומסי התנועה הצפויים. במסגרת זו הכשירה העירייה בשנה שעברה כביש עוקף ליציאה מהעיר לכל הבאים מאזור המלונות הצפוני. הכביש הממוקם צפונית ללגונה עוקף את קריית הספורט ומוביל היישר לכביש היציאה מהעיר ולכביש עוקף מערבי המוביל לתוך העיר. כביש זה לצד שני כבישי הרוחב בשדה התעופה הישן וכביש האהבה המוביל ליציאה מהעיר דרך כביש 12 יקלו על עומסי התנועה בכניסה וביציאה מהעיר.

אולי יעניין אותך גם