מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

עיריית אילת מחריפה את הצעדים כנגד וילות רועשות

חדשות
27.12.2021

באילת יוחרפו הצעדים כנגד וילות עסקיות המוגדרות כמטרד ציבורי, לרבות הוצאת צווי איסור שימוש בווילות המפרות צו שיפוטי. כך הוחלט בדיון מיוחד שקיים השבוע (א') ראש עיריית אילת – אלי לנקרי ביחד עם משטרת מרחב אילת בפיקודו של נצ"מ משה פינצ'י ונציגי היחידה הארצית לאכיפת מקרקעין של מחוז דרום. ראש עיריית אילת – אלי לנקרי: "נעקור מהשורש השכרות לטובת מסיבות".

בדיון האמור, ציינו גורמי הפיקוח והאכיפה כמו גם גורמי המשטרה, כי בשנת 2020 שאופיינה בצל הקורונה, נרשמה עליה חדה בהשכרת וילות ודירות באילת, אולם זו התמתנה בשנת 2021. זאת ועוד בשל אכיפה מוגברת לרבות ניתוק תשתיות בווילה ששימשה מטרד במשך תקופה ארוכה לצד מאות קנסות ועשרות כתבי אישום, נסגרו גם מספר וילות והופסק בהן השימוש העסקי. יחד עם זאת הוחלט כאמור להחריף את הצעדים עד למיגור התופעה שמפרה את השקט בשכונות לרבות מבצעי אכיפה יזומים בשיתוף המשטרה, גורמי האכיפה בעירייה והיחידה הארצית לאכיפת מקרקעין. ראש עיריית אילת – אלי לנקרי ציין באופן חד משמעי: "לא יהיו יותר חגיגות ומטרדי רעש לתושבי השכונות – נעקור מהשורש השכרות לטובת מסיבות".

ביחידה לאכיפת מקרקעין ציינו, כי ככל שיידרש יופעל סעיף 254 לחוק המאפשר ביצוע פעולות להפסקת שימוש במקרה של הפרת צו שיפוטי כמו ניתוק תשתיות, הוצאת מיטלטלין ועוד. גם משטרת מרחב אילת הציבה לעצמה יעד הכולל טיפול נחוש בכל אירועי המטרדים מהווילות העסקיות ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה. מפקד המשטרה ציין, כי לצד טיפול באירועי מטרד כאלה ואחרים, יטופלו באופן חמור כל העבירות הנגזרות מהאירוע: סמים, זנות, אלימות וכיו״ב, כל זאת על מנת לשמור על שלומו ובטחונו של הציבור ולהבטיח את הטיפול בתופעות המטרידות את האזרח מידי יום.

בשנים האחרונות פועלת העירייה כנגד בעלי נכסים העושים שימוש מלונאי בנכסיהם לרבות וילות עסקיות המהוות מטרד ומפרות את השקט בשכונות. במסגרת זו הוגשו על ידי הלשכה המשפטית בעירייה, עשרות כתבי אישום כנגד בעלי נכסים אלו וכיום ישנם 43 צווים שיפוטיים ו – 9 הליכים תלויים ועומדים. לא מיותר לציין, כי השכרת נכס (וילה/דירה) למטרת נופש בשכירות על בסיס יומי שלא לצורכי מגורים מהווה על פי חוק התכנון והבניה, עבירה פלילית בשל השימוש החורג הנעשה בנכס. כאמור פעולות האכיפה הינן בגין הקמות רעש ושימושים חורגים זאת בהתאם לחוקי עזר עירוניים וחוקי התכנון והבניה.

לצד פעולות האכיפה, מבצעת העירייה באמצעות השיטור העירוני גם פעולות מנע ופיקוח, כולל סיורים יזומים לרבות ליליים ואכיפה בהתאם. גובה הקנס בגין הקמת רעש הינו 350 ₪ ויכול להגיע לקנסות של מאות אלפי ₪ בהליך משפטי. באם מדובר בווילה עסקית או בדירה המופעלת למטרת עסק, מועבר במקביל תיק פיקוח ממינהל הנדסה ללשכה המשפטית בעירייה, הפועלת ככל וקיימת תשתית ראייתית, להוצאת צווי הפסקה שיפוטיים והגשת כתבי אישום. עד היום הגישה כאמור העירייה למעלה מ – 40 צווים בגין נכסים בהם נעשה שימוש עסקי המהווים מטרד והאכיפה כאמור תוגבר בהתאם.

אולי יעניין אותך גם