מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

סיירת למען התושב בכוחות מתוגברים

חדשות
15.08.2022

יחידת סל"ה החדשה – סיירת למען התושב, שהקימה העירייה לפני מספר חודשים מעבה כוחות עם תוספת של 4 פקחים נוספים. היחידה המונה 12 סיירים פועלת לפי אזורים ברחבי העיר ונותנת מענים לצרכי התושבים לצד אכיפה של עבירות איכות חיים. בימים אלה בהם העיר עמוסה, פועלת הסיירת גם בטיילת לצד סיירת תיירות.

ארבעת הסיירים החדשים מצטרפים לשישה סיירים הפועלים בסיירת למען התושב, הפועלת בנוסף לצוותי השיטור העירוני וסיירת תיירות כחלק ממינהל תפו"ח (תיירות, פיקוח ואכיפה) בעירייה. ארז נקש – מנהל יחידת סל"ה והשיטור העירוני ציין, כי עיבוי הסיירת מאפשר הצבת 7 סיירים במשמרת בוקר הפועלים לפי אזורים ו – 3 סיירים במשמרת ערב. בנוסף ייקלטו גם שני פקחי חופים, שייאכפו בין היתר את איסור השימוש בפלסטיק בים האדום כחלק מפעילות אגף אכיפה ותיירות בעירייה.

יחידת סל"ה, שהוקמה ביוזמת ראש העירייה – אלי לנקרי, כחלק מהתכנית העירונית "עם הפנים לתושב" נועדה לתת מענה לצרכי התושבים לצד סיורי שטח להגברת הביטחון האישי של התושבים ולאכיפה של עבירות איכות חיים כמו ונדליזם, הקמות רעש ואכיפת חוקי העזר העירוניים, ביניהם תברואה וסילוק מפגעים, עישון במקומות ציבוריים, שמירת ניקיון כולל חצרות וכניסות לבניינים, סדר ציבורי בפארקים ובגני משחקים, איסוף פינוי אשפה והשלכת פסולת, איסוף צואת כלבים, החזקת בעלי חיים, הדברת מזיקים, הגנה על הצומח, שימור רחובות, מקלטים ועוד. לטובת עבודת הסיירת חולקה העיר לשישה אזורים ובכל אזור פועל סייר קבוע כל השבוע בין השעות 7:00-23:00.

השבוע העניק כאמור ראש העירייה לארבעת הסיירים החדשים את תעודת הפקח המעניקה להם סמכויות אכיפה מתוקף חקיקה ראשית וחוקי עזר עירוניים והדגיש בפניהם את החשיבות באכיפה בלתי מתפשרת בכל התחומים על מנת לשפר את תחושת הביטחון ובתוך כך להשביח את איכות החיים של התושבים.

אולי יעניין אותך גם