מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

שעות רחצה בחופים המוכרזים בשעון קיץ –  ימים א-שבת  0900-1700  |  ערבי חג , שבתות וחגים – 0900 -1700

המזרקה המוזיקלית במתכונת שעון קיץ בימים ג' ה' שישי ושבת שני מופעים :20:30 |  21:30
אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

נערכים להקל על עומסי התנועה

על רקע עומסי התנועה הנרשמים בעיר אילת עם אירוח המוני ישראל ולצד פתיחת שני צירי רוחב בשטח שדה התעופה הישן והכשרת מאות מקומות חניה, נערכת העירייה בשיתוף המשטרה לסופי שבוע עמוסים נוספים הצפויים בחודש אוגוסט הקרוב ובחגי תשרי.

בסוף השבוע האחרון עם סיום ימי תשעה באב ועיד אל אדחה, קלטה העיר אילת עשרות אלפי נופשים ופקקי ענק נרשמו בעיר. גורמי המשטרה דיווחו, כי רק בשעות הבוקר של יום חמישי נכנסו 8,000 כלי רכב לאזור התיירות. על רקע האמור, פעלה המשטרה להכווין את התנועה כבר מכביש הערבה לכיוון כביש 40 ובכניסה לעיר. בישיבה שקיים השבוע (א') ראש העירייה – אלי לנקרי עם גורמי ההנדסה בעירייה ועם גורמי המשטרה – ימת"א ויחידת התנועה סוכם, כי ההכוונה של המשטרה תימשך גם בסופי השבוע הקרובים ולצד זאת תיערך העירייה עם פתרונות לטווח הקצר, ביניהם ביצוע מעגל תנועה נוסף בצומת הרחובות קאמן דרבן, הרחבת נתיבי התנועה במעגל התנועה ברחובות דרבן קאמפן, וויסות התנועה ליוצאים מאזור התיירות דרך העפר לכיוון מסוף רבין. בנוסף, תיעשה פניה לבתי המלון ולמרכזי הקניות לעודד את העובדים להגיע לעבודה בימי חמישי בהסעות/מוניות כדי להשאיר מקומות חניה לאורחים.

בפתח הדברים ציין ראש העירייה, כי העומסים בכביש הערבה ובתוך העיר החלו כבר עם סגירת שדה דב ובהמשך עם הפחתת מספר הטיסות לשדה התעופה "רמון" על רקע הקורונה, אשר הובילו את אורחי העיר להגיע לאילת ברכבים תוך הוספת עומסים בכביש הערבה אשר לצערנו גבה לא אחת דמים וכן עומסים בתוך העיר. על רקע האמור, שב ופנה ראש העירייה לשרת התחבורה ולרשות שדות התעופה, בדרישה להגביר את מספר הטיסות לאילת וממנה. לצד זאת כזכור, פתחה העירייה בשנה שעברה שני כבישי רוחב דרך שדה התעופה הישן לרחובות חטיבת הנגב ושדרות התמרים כדי להקל על העומסים בעונות השיא.

בדיון שהתקיים השבוע ציינו גורמי המשטרה, ביניהם סנ"צ כפיר סולומון – קצין אג"מ מרחב אילת, רפ"ק יניב חן – קצין את"ן מרחב אילת ורפ"ק ערן כהן – מפקד ימת"א אילת, כי ההכוונה בצירי התנועה העמוסים תימשך בימי חמישי כולל הכוונה מכביש 90 (הערבה) לכביש 40 (מצפה רמון) ומאזור התיירות לכבישי הרוחב, כדי לדלל את עומסי התנועה בכניסה לעיר ובתוכה. גורמי ההנדסה בעירייה ובחברה הכלכלית לאילת יבחנו הכשרה זמנית של "ציר אבוקדו" העוקף מזרחית לכיוון מסוף "רבין" כולל עבודות להידוק השטח לטובת הכוונת התנועה ליוצאים מהעיר בימי חמישי ובכך להשאיר נתיב פנוי יותר לנכנסים לעיר.

המשנה לראש העירייה – סטס דנקין ומנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד עדכנו לגבי העבודות המתוכננות לביצוע, ביניהן הכשרת מעגל תנועה נוסף בצומת קאמן דרבן, הרחבת נתיבי התנועה במעגל התנועה קאמפן דרבן ועבודות לחיבור דרך הגיא למעגל התנועה הסמוך לחוף החשמל.

לבקשת סגן ראש העירייה – מתן בארי תיבחן גם הכשרת דרך המחצבה כדי להקל על העומסים בכביש הדרומי.

עוד בדיון עלו פתרונות לטווח הארוך בדגש על חניוני "חנה וסע" תוך שימוש בשאטלים אל המלונות וכן שאטלים מהמלונות למרכזי הקניות, הגדלת תעריפי החניה ברחבי העיר לעומת חניה פטורה מתשלום בחניונים מוסדרים ועוד.

אולי יעניין אותך גם