מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

ביום ראשון 14.4.2024 ייצאו מצילי הים להשתלמות שנתית. אי לכך, סוכות ההצלה לא תהיינה מאוישות ולא יינתנו שירותי הצלה בחופים המוכרזים. המצילים ישובו לעבודה סדירה ביום שני 15.4.2024

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מתנדבות למען נפגעי/ות תקיפה מינית

חדשות
01.08.2021

10 נשים תושבות אילת סיימו קורס הכשרה של מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית, שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה והן מצטרפות למערך של 30 מתנדבות ותיקות. במסגרת ההתנדבות הן מאיישות את קו החירום 24/7 – 050-7557331, מלוות את הפונה בבית החולים ובמשטרה, ולא משאירות אף אחד ואף אחת לבד. 

במהלך הקורס, עברו המתנדבות הכשרה עיונית ומעשית, שהעניקה להן כלים להתמודדות עם תגובות הנפגע/ת והשלכות של פגיעה מינית וטראומה מינית, מיומנות ההקשבה, הליך פלילי ואזרחי, פגיעה בילדים וגילוי עריות, פגיעה מינית בגברים ועוד. בנוסף, ערכו המתנדבות סיורים בחדר האקוטי לטיפול בנפגעי/ות תקיפה מינית, שנפתח בשנה האחרונה בבית החולים "יוספטל" ובבית המשטרה החדש.

סופיה גורדייב – מנהלת מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית באילת ציינה, כי ההתנדבות של הנשים מגיעה מתוך רצון כנה לעזור ולתמוך, ולדאוג שאף אחת או אחד לא יצטרכו להישאר לבד בהתמודדות עם פגיעה מינית. "אני קוראת לכל נפגעת או נפגע לפנות אלינו על מנת לקבל סיוע וליווי, בין אם מדובר במקרה ישן ובין אם מדובר במקרה שקרה עכשיו, בין אם רוצים להגיש תלונה במשטרה ובין אם לאו. אנו כאן ללוות ולסייע בכל מקרה של פגיעה, הטרדה מינית וגם במקרים של אונס". ציינה סופיה והפנתה לקו החירום הפעיל 24/7 במספר 050-7557331.

המרכז פועל כאמור במסגרת האגף לשירותים חברתיים, מינהל שח"ק בעיריית אילת, כחלק מהמרכז הרב תחומי לטיפול ומניעת אלימות. המרכז פועל באמצעות מתנדבות ומתנדבים שעברו הכשרה מתאימה ומפעיל גם יחידה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית, המציעה טיפול פרטני ללא השתתפות כספית. פעילות המרכז כוללת קו חירום הפועל 24/7, ליווי בהליכים רפואיים, ליווי בהליך הפלילי, פגישות למתן תמיכה ופעילות הסברה במגזר הפרטי והציבורי.

עוד כחלק מפעילות ההסברה של המרכז לטובת העלאת מודעות ומניעה בנושאים של פגיעות מיניות והטרדה מינית, התקיימו לאחרונה שתי הרצאות חשובות בנושא מיתוסים ועובדות על פגיעה מינית והטרדות מיניות בעבודה. את ההרצאות מעבירות המתנדבות בבתי עסק וארגונים. במצפה התת ימי העבירה את ההרצאה מגי שיש, וברשת המתנ"סים, העבירה את ההרצאה המתנדבת חן סלטי. גם בעניין זה הזמינה מנהלת המרכז, גופים ציבוריים ופרטיים לתאם הרצאות להעלאת המודעות בקרב עובדים/מנהלים.

אולי יעניין אותך גם