מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מתחם חירום חדשני: נחנך מבנה המשטרה החדש והונחה אבן פינה לתחנת כיבוי אש אזורית

לאחר יותר מ – 50 שנים במבנים ישנים, מתחדשת משטרת מרחב אילת במבנה מודרני וחדשני, שהוקם כחלק ממתחם חירום עירוני שמקדמת העירייה ואשר יכלול בהמשך את כל גופי החירום וההצלה בעיר כולל כב"ה (כיבוי והצלה), מד"א ומפקדת נפת אילת של פיקוד העורף. במעמד חנוכת המבנה הונחה אבן פינה להקמת תחנת כיבוי אש אזורית כחלק מהמתחם הממוקם מעבר לכביש העוקף המערבי. 

טקס חניכת מבנה מרחב אילת במשטרה ובית מעצר אילת של שב״ס התקיים בשבוע שעבר (חמישי 10.6.21) במעמד השר לביטחון הפנים – ח"כ אמיר אוחנה, מפכ"ל המשטרה – רב ניצב יעקב שבתאי, נציבת בתי הסוהר – רב גונדר קטי פרי, סגן הנציבה וראש אג״מ שב״ס – גונדר מוני ביטן, מפקד מחוז דרום מ״י- ניצב פרץ עמר, מפקד מחוז דרום שב״ס- גונדר משה אוחיון, מפקד משמר הגבול – ניצב אמיר כהן, מפקד מרחב אילת – נצ״מ קובי מור, ראש עיריית אילת –  מאיר יצחק הלוי, חברי סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ושב״ס, אישי ציבור, קצינים ושוטרים.

במשטרה ציינו בגאווה, כי לראשונה בתולדות המדינה יפעל מבנה משותף של משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר. עשור לאחר הנחת אבן הפינה (2010) שוטרי מרחב אילת וסוהרי בית מעצר אילת עוברים ממבנה המרחב הישן שהוקם לפני יותר מ-50 שנים למבנה מודרני וחדשני. עוד ציינו במשטרה, כי המאפיינים המיוחדים של העיר אילת והמרחב, בהם המיקום הגיאוגרפי, האקלים, החקלאות המתפתחת, תיירות פנים וחוץ בהיקפים גדולים של למעלה מ-2.5 מיליון נופשים בשנה, גבול ימי ויבשתי, שערי כניסה בין לאומיים ועוד, מייצרים אתגרים למשטרה בהיבטי הסדר הציבורי, תיירות ואירועים המוניים, פשיעה על כל גווניה אשר מצריכים מענה ייחודי ומתואם, שיקנה ביטחון לתושבי העיר ולבאים בשעריה. מבנה התחנה החדש הוקם מתוך רצון לספק לתושבי העיר אילת והסביבה שירותי משטרה מיטביים ומענה איכותי ונגיש יותר. הקמת התחנה תחזק ותשפר את יעילות המשטרה בתחום השירות לציבור, הלחימה בפשיעה, הביטחון האישי והסדר הציבורי ותיתן מענה כליאתי ראוי לכלואים באמצעות שירות בתי הסוהר.

השר לביטחון הפנים – ח"כ אמיר אוחנה אמר בנאומו: ״זה הוא רגע נדיר המסמל בניה, צמיחה, והתחדשות. על כתפיכם, המפקדים, השוטרים והלוחמים, מונחת המשימה הקדושה לשמור על שלומם, ביטחונם ואפילו על שלוותם של תושבי ומבקרי אילת, ואנו בטוחים שמהמתקן החדש, שהוא יותר מרק מבנה, תמשיכו תוסיפו ותעשו להצלחת המשימה. עלו והצליחו, חיזקו ואימצו, יישר כוח". 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי אמר: "היקפו הנרחב של מרחב אילת, מגוון האוכלוסייה בשטחו, ומיקומו הגיאוגרפי, מכתיבים אתגרים ייחודיים ומשימות מורכבות. כל אלו מחייבים את המרחב למצוא כל העת את האיזון הנכון בין המשימות הרבות המוטלות עליו, תוך שיתוף פעולה עם כלל כוחות הביטחון, הרשויות והגופים האזרחיים. מרחב אילת מתחדש, במסגרת מאמץ מתמשך של משטרת ישראל לשדרג פניה לאזרחים, עבור משטרת ישראל כל כניסה למבנה חדש הוא בבחינת יום חג, חג לשוטרים, חג לאזרחים ולרמת השירות שניתן יהיה לתת להם. עוצמתה של המשטרה טמונה בכם שוטרי וקציני המרחב, העושים במשמרת אכיפת החוק והסדר יומם וליל ומקדישים את חייכם למען חיזוק חוסנה של החברה בישראל".

נציבת בתי הסוהר, רב גונדר קטי פרי בדבריה: "המבנה הראוי מצביע לא רק על התפתחות פיזית מרשימה, כי אם גם הבנה והכרה בתנאים הולמים שאנו נדרשים לספק לעצורים והכלואים מחד ולאנשי הסגל שלנו מאידך. בית המעצר החדש מאובזר, רחב ידיים, חדשני ומתקדם ועומד בקנה אחד עם הזכויות שאנו דורשים מעצמנו להעניק לבני האדם המצויים במשמורתנו, במנותק ממעשה העבירה שלהם. המתקן החדש הוא בבחינת פריצת דרך לא רק בתנאיו הפיזיים, אלא גם ברוח שילוב הזרועות, הסינרגיה, בין גופי הבט"פ. קיימים שיתופי פעולה מעולים והחיבור היומיומי של השוטרים והסוהרים המחויבים לשליחותם הציבורית ניכר כל העת. בית מעצר אילת החדש ייתן מענה שלם למעצרי משטרת ישראל ויהיה שותף מלא למלחמה בפשיעה הפלילית ומיגורה. אני בטוחה שהגשר שנבנה בין שני המבנים, יהווה לא רק באופן פיזי אלא מוחשי ומעשי – גשר להצלחת המרחב כולו והשגת יעדיו ובכך גם יביא תרומה חברתית לעיר אילת כולה."

ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי פתח ואמר: ״רק החולמים מגשימים״. בדבריו ציין ראש העירייה כי בשל אפיוני העיר המיוחדים והאתגרים החירומיים עמם היא מתמודדת נדרשת הערכות מיוחדת וזו מתאפשרת הודות לשיתופי פעולה איכותיים עם המשטרה ועם כל גורמי החירום וההצלה בעיר. ״איכות חיי התושבים היא נגזרת של תחושת הביטחון, לכן אנחנו פועלים לייצר מעטפת חירומית ראויה שתענה לכל אתגר. המתחם החדש הוא אכן מענה ראוי לתושבי העיר אילת ואורחיה״.

באותו מעמד הונחה כאמור בבוקרו של היום, אבן פינה לתחנה אזורית אילת של כיבוי אש, אשר תיבנה בסמוך למבנה המשטרה החדש כחלק ממתחם החירום העירוני. עוד באותו יום נחנכה תחנה כיבוי אש "תמנע" בשדה התעופה הבינלאומי ע"ש "רמון". בכבאות והצלה ציינו, כי התחנה הממוקמת בכניסה לשדה התעופה נבנתה מתוך ניתוח הסיכונים והאתגרים המבצעיים ומתוך רצון לתת מענה מציל חיים מיטבי ומהיר לכל אירוע חירום שעלול להתרחש בשדה התעופה, בגזרת חבל אילות וכביש הערבה המאופיין בתנועה רבה של כלי רכב פרטיים וכבדים הנוסעים אל העיר ושדה התעופה.

בטקסים אלה של כבאות והצלה, השתתפו השר לביטחון פנים – חה"כ אמיר אוחנה, נציב כבאות והצלה – רב טפסר דדי שמחי, ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, ראש מועצת חבל אילות – ד״ר חנן גינת, מפקד מחוז דרום בכבאות – טפסר שמוליק פרידמן, מפקד תחנת אילת – תת טפסר יהודה קסנטיני, אישי ציבור ולוחמי האש.

נציב כבאות והצלה – רב טפסר דדי שמחי הודה בפתח דבריו לשר אוחנה על היותו שותף מלא להתעצמות ולבניין הכוח המשמעותי שעבר מערך כבאות והצלה בשנה האחרונה, תוך שהוא מגלה מעורבות ועניין אישי בצרכים התקציביים והמערכתיים". מפקד מחוז דרום – טפסר שמוליק פרידמן אמר: "תחנה זו והנחת אבן הפינה לתחנה החדשה בעיר אילת הם חלק מתהליך שיפור השירות לאזרח והתעצמות מחוז דרום". מפקד תחנת אילת – תת טפסר יהודה קסנטיני: "לתחנת תמנע חשיבות אסטרטגית בהיבט של מתן מענה מהיר ומקצועי לכל אירוע של כיבוי או חילוץ שיתרחש בשדה התעופה רמון, אשר רק לאחרונה שימש כתחליף לנתב״ג. כמו כן בזכות התחנה נספק מענה מהיר לכל תרחיש כיבוי או חילוץ בגזרת חבל אילות וכביש 90 תוך צמצום משמעותי בזמני התגובה על מנת לממש את חובתנו להציל חיים ורכוש".

ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי הודה לכל הגורמים השותפים לקידום הקמת המתחם שירכז כאמור את כל גופי החירום וההצלה: ״העיר אילת היא עיר קצה עם לא מעט אתגרים חירומיים ולכן היא נדרשת לבנות לעצמה את המענים החירומיים המיטביים. עצם המעמד מלמד

שאנחנו בכיוון הנכון. המערך החירומי ושיתופי הפעולה בין כל גורמי החירום וההצלה בעיר, מעניק תחושת ביטחון מרבית לתושבי אילת ואורחיה. לשם אנו מכוונים ובהתאם לכך פועלים״. את דבריו סיים בתפילה ששלום ושלווה יהיו מנת חלקנו.

בית המשטרה

אולי יעניין אותך גם