מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

משרד הכלכלה מחזק את אילת

חדשות
21.12.2023

משרד הכלכלה והתעשייה המחזק את אילת בשגרה, יחזק גם בחירום. בפגישה בין מנכ"ל המשרד – עו"ד אמנון מרחב לבין ראש העירייה – אלי לנקרי, סוכם כי המשרד יסייע במימון מיזמים עירונים שמטרתם להניע את העסקים המקומיים. המשרד התומך גם במתווה המשופר לעסקים, יביע את התמיכה בדיון שעתיד להתקיים בשבוע הבא (26.12.23) בוועדת הכספים, בעניין הסיוע לאילת. 

בפתח הדיון ציין ראש העירייה את ההשלכות של המלחמה על אילת ואת הפתרונות הנדרשים בטווח המיידי – מתווה משופר לעסקים ובטווח הארוך – מתווה לעידוד תיירות. "על רקע העובדה שכל כלכלת העיר נשענת על תיירות, משלמת אילת את המחיר הכבד ביותר במלחמה" אמר ראש העירייה ופרט את המיזמים שמפעילה העירייה כדי להניע את הכלכלה המקומית. ביניהם מיזם ארוחות ואטרקציות מסובסדות במסגרתו ניתנו מענים לתושבים המפונים ופרנסה לעסקים המקומיים. מיזם נוסף הוא פעילות ללא עלות לתושבים המפונים בהפעלת בעלי עסקים מאילת וחבל אילות. שני המיזמים הללו הפעילו מאות עסקים אילתים בעלות כוללת של כ 2.2 מיליון ₪.

יחד עם זאת הבהיר ראש העירייה, כי אלה פעולות מקומיות והן אינן מספיקות. "בזמן שהמדינה מתאוששת, אילת משלמת מחיר כבד שכן התיירות היא הראשונה לעצור והאחרונה לחזור" הבהיר ראש העירייה וציין את ביטול הכנסים, הפסטיבלים ואירועי הספורט לצד ביטול התיירות כמעט כליל. עוד ציין ראש העירייה, כי בהמשך לדרישתו למתווה משופר לעסקים באילת בטווח המיידי ותכנית לעידוד התיירות בטווח הארוך, דרשה ועדת הכספים ממשרד האוצר לגבש מתווה. דרישה זו טרם מומשה, למרות השיח המתמשך מול שר האוצר, מנכ"ל משרדו, ראש רשות המסים, מנהל אגף התקציבים, מנכ"ל משרד ראש הממשלה ובכירים נוספים. משום כך, יעלה הנושא לדיון נוסף בוועדת הכספים, ביום שלישי הבא 26.12.23. המנכ"ל שהביע תמיכה במתווה ציין, כי הם ישתתפו בדיון.

בצד השלכות המלחמה סקר ראש העירייה בפני המנכ"ל גם את כיווני ההתפתחות של אילת עם בנייה של בתי מלון חדשים, שכונות חדשות, גיוון מקורות תעסוקה בתחומי הביוטכנולוגיה והחקלאות הימית, פעולות שחלקן נדחקו על רקע המלחמה וחלקן אף הושבתו כמו פעילות הנמל על רקע איום החותים. בעניין זה סיכמו השניים, כי המשרד ימשיך לקדם את התכנית להפיכת אילת למרכז תחבורה לוגיסטי בינלאומי, אותה אימץ כבר שר הכלכלה.

אולי יעניין אותך גם