מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

משמר החופים

חדשות
11.07.2023

"משמר החופים" הצעיר והנמרץ ישוב לפעול גם הקיץ בחופי אילת. לצד הגברת הפיקוח והאכיפה, גייסה העירייה גם השנה כ-30 בני נוער בגילאי 14-17, שיסיירו במהלך הקיץ בחופים ויעסקו בהסברה לשמירה על חופי אילת ומשאבי הטבע הייחודיים לים האדום, בדגש על הפחתת השימוש בכלים חד פעמיים בחופים, כהכנה לחוק העזר העירוני "חוק הפלסטיק". בני הנוער, שיפעלו לצד שני פקחי חוף מטעם העירייה, הם אוהבי ים וסביבה ומבחינתם העבודה במהלך הקיץ היא המשך טבעי למה שהם עושים באהבה כל השנה. 

קבוצת הנוער "משמר החופים" תפעל גם הקיץ במשמרות ויסיירו בחולצות ממותגות בחופי אילת. בין ההסברה לבין איסוף פסולת קטנה הם ישמשו גם כעיניים צופות בחופים. הם יהיו מחוברים ל"וואטסאפ" של המוקד העירוני ויעבירו התרעות על אירועים חריגים כמו הקמת מחסות ואוהלים במקומות אסורים, הפעלת רעש בלתי סביר, השלכת בדלי סיגריות על החוף, מפגעי פסולת ועוד. אלה יועברו מיידית לטיפול סיירת התיירות בעירייה, לאגף לשירותים עירוניים וליחידה האזורית לאיכות הסביבה. עיקר ההסברה תעסוק כאמור בהפחתת השימוש בחד פעמי בחופים ובשמירה על הסביבה החופית והימית.

גם השנה יעודדו בני הנוער "משמר החופים" את הילדים בחופים לאסוף בדלי סיגריות לבקבוקי ליטר וחצי. על פעולות אלה יקבלו הילדים פרסים, מתנת היחידה האזורית לאיכות הסביבה. בנוסף ייערכו במהלך הקיץ ימי ניקיון וצלילות ניקיון בשיתוף נוער שומרי המפרץ.

בני הנוער "משמר החופים" השתתפו בימי הכשרה, בהם למדו על סוגי זיהומים בים, על המגוון הביולוגי הייחודי למפרץ אילת ועל חשיבותו, וקיימו פעילות "חוף נקי" בשמורת "חוף אלמוג" -באדיבות יורם חמו ומדריכי רט"ג. כמו כן, עברו פעילויות גיבוש בשיתוף אגף הנוער של רשת המתנ"סים, נחשפו וחקרו בעלי חיים ימיים בהדרכתו של ד"ר מתן מססה מ- "חינוך ימי בר קיימא" וקיבלו הדרכה מחיים אמור – מנהל סיירת תיירות , וממשה מלכה, מפקח בחופים, על הפעילות בחופים בחודשי הקיץ.

קבוצת הנוער "משמר החופים" פועלת זו השנה השנייה ביוזמה ובעידוד של ראש העירייה – אלי לנקרי והשבוע לאחר ימי ההכשרה, הם קיבלו את ההסמכה לפעול באירוע פתיחה חגיגי , במעמד ראש העיר, שהתקיים אתמול (ב') בחוף המזח. לצד גיוס בני הנוער ל"משמר החופים" קיים גם השנה אגף הנוער ברשת המתנ"סים, יריד תעסוקה לנוער, במסגרתו שובצו למעלה מ – 200 בני נוער לעבודה במהלך הקיץ.

אולי יעניין אותך גם