מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מרחיבים את האקדמיה

חדשות
20.07.2022

בקרוב תתחדש העיר אילת בקריה אקדמית חדשה, שתחל לפעול בבית ספר "אלון" לשעבר. בימים אלה עובר המבנה שיפוץ כללי בהשקעה של 12 מיליון ₪ ובשנת הלימודים האקדמית הקרובה, יעברו למבנה המחודש – האוניברסיטה הפתוחה והמכללה למינהל. אליהם יצטרפו הקריה האקדמית אונו ובהמשך מוסדות אקדמיים נוספים שיציעו מסלולי לימוד חדשים. את היוזמה מובילים ראש העירייה – אלי לנקרי וסגנו וממלא מקומו – מתן בארי, כמענה להרחבת האקדמיה בעיר ובעיקר כמענה לחוסרים במקצועות תעסוקתיים.

ראש העירייה הפועל רבות לגיוון והרחבת מקורות התעסוקה, השקיע מאמץ גם במענים האקדמיים. במסגרת זו יהפוך כאמור בית ספר "אלון" הישן – מבנה בן 3 קומות, לקריה אקדמית חדשה, שתפעל בסמך לקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. בשיחות שקיים ראש העירייה עם קמפוס אוניברסיטת בן גוריון הוותיק ניתנה להם העדפה להרחיב את מסלולי הלימוד בקמפוס וצוין בפניהם, כי בתחומים שלא יינתנו בהם מענים, תיעשה פניה למוסדות אקדמיים אחרים. במסגרת זו נענה קמפוס בן גוריון לקדם את לימודי ה sea tech כחלק מקידום תחום הביוטכנולוגיה והחקלאות הימית בעיר כולל החלטת ממשלה שעברה בעניין. פניות נוספות נעשו גם למכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון לטובת לימודים בתחומי ההנדסה (מדעי המחשב, הנדסת תכנה, הנדסת בניין ועוד) ולקריה האקדמית אונו בתחומים פרא רפואיים כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד. אלה נמצאים בהליך מתקדם מול המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). במסגרת זו ארח ראש העירייה בחודש שעבר את יו"ר הות"ת – ועדת התכנון והתקציב במל"ג – פרופ' יוסי מקורי, שברך על היוזמות וציין כי יתמכו במסלולים שיימצאו מתאימים לסטנדרטים הנדרשים.

עם פתיחת הקריה החדשה בשנת הלימודים האקדמית הקרובה, תחל כבר לפעול גם הקריה האקדמית אונו, שתציע בשלב ראשון לימודים המזכים בנקודות זכות לתואר ראשון (LL.B) במשפטים ותואר ראשון (B.A) במינהל עסקים עם התמחות בנדל"ן ובניהול נכסי תיירות. עוד בתכנון תואר ראשון בראיית חשבון. מי שפועל מול המוסדות האקדמיים הוא סגן וממלא מקום ראש העירייה – מתן בארי האמון גם על תחום האקדמיה. במסגרת זו זכו תושבי אילת במסלול מיוחד ללימודים משפטים באופן היברידי וכאמור בקרוב, יילמדו המסלולים בקריה האקדמית החדשה באילת.

אולי יעניין אותך גם