מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מפתחים אזורי תעשייה ותעסוקה

בניה
20.03.2023

עיריית אילת הפועלת לגוון את מקורות התעסוקה ולפתח שטחי תעשייה נוספים, מתחדשת במינהלת פיתוח אזורי תעשייה ותעסוקה, שתפתח ותנהל את מתחמי התעשייה הקיימים והחדשים ותקדם תהליך התחדשות של אזור התעשייה הישן.

העיר אילת הנמצאת בתנופת בינוי ופיתוח עם בניית אלפי יחידות דיור ומלונאות, התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ובלב העיר, פועלת גם לגוון את מקורות התעסוקה ומפתחת שטחי תעסוקה חדשים בשלב ראשון בתחומי החקלאות הימית. על מנת לייעל את תהליכי העבודה הקימה כאמור העירייה, מינהלת פיתוח אזורי תעשייה ותעסוקה, שתפעל לקידום פרויקטים עירוניים ומימוש מדיניות העירייה. בין היתר תפעל ותעודד המנהלת להתחדשות התעשייה הישן, שיוגדר כרובע פתוח ויציע למשקיעים ערוב שימושים אינטנסיבי וזאת לצד פיתוח פארק תעשיות ראשון מסוגו לפיתוח מזון מן הים. את המינהלת תנהל עו"ד מורן הראל והיא תפעל כאמור באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בע"מ.

ראש עיריית אילת – אלי לנקרי המוביל את הפעולות לגיוון מקורות התעסוקה ואת החזון העירוני למיצוי כלל אזורי התעסוקה בעיר אמר: "אילת נמצאת באחת התקופות המרגשות בחייה של עיר עם מהפיכת בינוי ופיתוח ולשמחתנו יזמים רבים בוחרים להשקיע באילת בכל התחומים, במגורים, בתיירות, במסחר וגם בתעסוקה. אילת מתקדמת ומציעה גמישות תכנונית שתסייע ליזמים ולנו לממש את הפוטנציאל האדיר של העיר".

לצד פיתוח פארק תעשיות חדש בתחום החקלאות הימית שימוקם בחלקה הצפון מזרחי של העיר, תפעל כאמור המינהלת לקידום התחדשות אזור התעשייה הישן תוך יישום תכנית פעולה סדורה להגשמת המדיניות העירונית, שעיקרה צמצום היקף התעשייה באזור לצד הוספת שימושים אחרים כמו מגורים, תיירות, תעסוקה ומסחר. כזכור, כחלק מתכנית אסטרטגית שקידמה העירייה להתחדשות עירונית ואשר אושרה בוועדה המחוזית, עתיד אזור התעשייה הישן המשתרע על שטח של כ– 735 דונם וממוקם בכניסה לעיר, לשנות את פניו והוא יתוכנן כ"רובע פתוח" תוך שינוי ייעודי הקרקע למטרות מסחר, מגורים, תיירות, תעסוקה ועוד. כחלק מהתחדשות עירונית תציע העירייה למשקיעים וליזמים אפשרות לשימושים מעורבים תוך מתן הטבות ותמריצים כולל תוספת זכויות וגמישות מירבית בבחירת השימושים המוצעים. לראשונה בישראל משיקה עיריית אילת באמצעות המינהלת כלי דיגיטלי חדשני – "מחשבון פלוס" המאפשר ליזם להזין את התכנית העסקית ולקבל את כל הפרטים על זכויות הבניה שיתאפשרו לו במסגרת תוכנית המדיניות של התחדשות אזור התעשייה הישן.

לצד אלה תמשיך המינהלת לקדם את פארק התעשיות שחורת הזוכה להתעניינות רבה באילת ומחוצה לה גם בקרב מפעלים חדשים וחברות בינלאומיות לקראת ביצוע שלב ג' בפיתוחו של הפארק

אולי יעניין אותך גם