מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מעקרים ומסרסים חתולים

263 חתולי רחוב עברו בשבוע שעבר עיקור וסירוס, כחלק מפעולות השירות הווטרינרי בעירייה לצמצום הילודה ולמניעת התרבות בלתי מבוקרת. מידי שנה מעוקרים ומסורסים כ – 2,500 חתולי רחוב באמצעות מבצעים יזומים ופעולות שוטפות שמבצע האגף בשיתוף מרפאה חיצונית ומרפאה מקומית. לצד העיקור והסירוס מקבלים החתולים טיפול רפואי בהתאם לצרכים ולאחריו הם מושבים למקום ממנו נאספו. 

המבצע שנערך בשבוע שעבר (11-16.12.22) על ידי חברה מקצועית שמתמחה בתחום ובפיקוחו הצמוד של הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ, הינו פעולת המשך למבצע שהתקיים בחודש אוקטובר במסגרתו עוקרו וסורסו 209 חתולים. כל החתולים אשר עוקרו וסורסו, חוסנו נגד מחלת הכלבת וסומנו על ידי קיטום קצה האוזן – סימן המעיד על כך שהחתול נותח. עוד בהתאם לדרישת הווטרינר העירוני, ביצעו נציגי החברה בדיקה וטיפולים רפואיים לכל חתול על פי צרכיו ובתוכם: טיפולי שיניים, טיפולי אוזניים, טיפול נגד טפילים והתערבויות כירורגיות שונות. לאחר התאוששות של 24 שעות הוחזרו החתולים למקום בו נלכדו.

כידוע בהתאם להחלטת בג"צ, לפיה חתולי רחוב הינם בעל חיים מוגן, חל איסור מוחלט להמיתם ואף להעתיקם למקום אחר. מכאן שפעילות הרשויות המקומיות מוגבלת לסירוס ועיקור בלבד. כל חתול שעובר את הטיפול מסומן באמצעות קטימת חלק קטנטן מאוזנו (פרוצדורה פשוטה ולא כואבת המתבצעת כמובן תחת הרדמה). כך נמנעים ניתוחים מחודשים על חתולים שכבר עוקרו או סורסו. אם החתול ילכד שוב בעתיד הוא ישוחרר מיד בחזרה. לאחר העיקור והסירוס מוחזרים החתולים למקום בו נלכדו. הפעילות האמורה המתבצעת, כאמור באופן קבוע ושוטף מסייעת לצמצם את תופעת ריבוי חתולי הרחוב.

לצד מבצעי העיקור והסירוס, שנועדו גם לשמור על בריאות חתולי הקהילה, התקינה עיריית אילת מספר רב של פינות האכלת חתולים ברחבי העיר. פינות אלה נמסרו לטיפול מאכילי חתולי הקהילה, שדואגים לשמור על ניקיון המתקן והאזור וכן דואגים להזין את החתולים במים ובמזון יבש. ריכוז החתולים סביב פינות האכלה מסייע במבצעי העיקור והסירוס הן בלכידת החתולים והן בהחזרתם למקום.

 

אולי יעניין אותך גם