מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מעלים את המודעות למוגבלות בהצדעה

העיר אילת הפועלת רבות למען א.נשים עם מוגבלות בהרחבת השירותים, המענים והמסגרות, מציינת מידי שנה את יום המודעות לאנשים עם מוגבלות המצוין ב 2.12 בכל שנה, בהארת בניין העירייה בסגול ובצעדה רבת משתתפים של גדולים וקטנים עם ובלי מוגבלות. השנה בצל המלחמה בחרו באילת בהובלת רבקה טביב אזולאי – מנהלת מרחב אילת והערבה של עמותת נגישות ישראל, להעלות את המודעות דרך הצדעה לכוחות הביטחון החירום וההצלה שמגנים על העיר ועל המדינה בימים אלה של הלחימה. 

למעלה מ 150 ילדים ובוגרים הפעילים במסגרות המיוחדות, ביניהם: תלמידי בית ספר "אורים" לחינוך מיוחד, תלמידי חינוך מיוחד בבית ספר "היובל", חניכי "מעגלים", מועסקי "יחדיו" – מרכז תעסוקה שיקומי, חיילי וחיילות מהתכנית "גדולים במדים", חברי "אקים" אילת, ניצולי השואה ממועדון מנש"ב, תושבות ותושבים עם מוגבלות והצוות הנפלא של  "הבית לתושווים" – מרכז ספורט וחברים לא.נשים עם ובלי מוגבלות, הודו והצדיעו לכוחות הביטחון, החירום וההצלה, ביניהם: משטרת מרחב אילת, כוחות כב"ה, מד"א ואיחוד הצלה, חיילי וחיילות פיקוד העורף ומרחב אוגמ"ר 80, אגף הרווחה ואגף חירום וביטחון בעירייה ועמותת נגישות ישראל – צוות האפוד הסגול  העוסקים בפינוי בחירום לאנשים עם מוגבלות.

המפגשים היו מרגשים, ההצדעה היתה מכל הלב והפעולה העלתה חיוך רחב על פניהם של המפקדים, השוטרים, החיילים, החובשים, הכבאים, המתנדבים ובעיקר על פניהם של אלה שבאו להצדיע להם ולהודות להם על השמירה על גבולות העיר ועל תושביה.

לצד הפעולות העירוניות במסגרות השונות, הורחבו המענים העירוניים גם לא.נשים וילדים עם מוגבלות מיישובי הדרום והצפון השוהים בעיר. לצד שילוב הילדים במערכת החינוך באילת השתתפו הילדים במהלך כל החודש בפעילות הפוגה ב"בית לתושווים" – מרכז ספורט וחברה שפתחה העירייה בשיתוף ובהפעלה של עמותת נגישות ישראל באילת ובאירוע מיוחד שהתקיים בשבוע שעבר במיוחד עבורם.

אולי יעניין אותך גם