מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מסירים את הגדרות בפארק הטרמינל

חדשות
14.12.2023

העיר אילת שהתחברה לאחר פינוי שדה התעופה הישן, שבה להתחבר עם הסרת הגדרות שמקיפות את פארק הטרמינל בחלקו הדרומי. הגדרות שהקיפו את השדה מאז שנות ה 50, יוסרו במלואן בימים הקרובים. החלק הראשון הוסר היום (חמישי 14.12) במעמד ראש העירייה – אלי לנקרי וחשף את הסנטרל פארק החדש של אילת הצופה כולו לים וכולל שדרת מטוסים מוצללת, גינת מטוסים, אמפי פארק וקיר מפל ענק. הפארק עצמו יוקם בשלבים ויכלול מגוון אטרקציות, שוק אוכל, מתחם כנסים, הופעות וירידים.

הסרת הגדר ההיקפית באורך 974 מטרים תשלים כאמור את חיבור העיר אילת ממערב למזרח, לאחר שאלה חוברו עם שני כבישי רוחב שנסללו לאחר פינוי השדה מטבורה של העיר והקמת שדה תעופה בינלאומי ע"ש רמון בצפונה של העיר.

עם הסרת הגדרות, ייפתח להרצה הפארק שהכשירה העירייה באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בעיצוב ותכנון דרמן ורבקל אדריכלות. בשלב ראשון ייפתח השטח הציבורי בפארק הכולל גינת מטוסים פורחת, פינות ישיבה, מדשאה, שדרת מטוסים הכוללת שתי טיילות מוצללות מקבילות, האחת באורך 300 מטרים והשניה באורך 400 מטרים, אמפי פארק וקיר מפל בגובה 6 מטרים שנבנה בלב הפארק ויישפך לבריכות אקולוגיות. במינהלת פארק הטרמינל מציינים, כי בתקופת ההרצה ייערכו במקום אירועים פתוחים לציבור הרחב והאטרקציות המתוכננות ייפתחו בהדרגה, רובם של יזמים אילתים. בשלבים הבאים יוקם פארק ספורט מתקדם וחינמי, שוק אוכל, מתחם מופעים ובשלב השלישי יוקם בפארק המשכן לאומנויות הבמה. ״פתיחת הפארק מציינת אבן דרך משמעותית בחיי העיר אילת אמר אלי לוי ראש מינהלת הפארק וציין, כי הפארק שיהפוך לסנטרל פארק של העיר יחבר את שני חלקי העיר ותושבי העיר ואורחיה יתחברו אליו.

ראש העירייה – אלי לנקרי: ״על אף סערת הרגשות שכולנו חווים בעת הזו בצל המלחמה, קשה מאוד שלא להתרגש מהאירוע ההיסטורי הזה, בו הופך השדה הישן לפארק חדשני ויפיפה – "הסנטרל פארק האילתי", אותו אפשר לחצות בדרך לים. הפארק מבטא את השינוי התפיסתי שלנו, החותר לחבר את העיר התיירותית עם העיר הקהילתית, להגביר את תנועת התיירים ברחובות אילת ולהנגיש אותה גם לעסקים המקומיים והמצוינים שלנו. הפארק מבטא גם את הרוח הישראלית של העם שלנו, רוח של אחדות, של אהבה ותקווה, רוח של עם חזק וחפץ חיים, שבזמן שהאויבים שלו מביאים על עצמם הרס וחורבן, הוא ממשיך לבנות ולצמוח. כאן, במקום העוצמתי ושוקק החיים הזה, התקווה תגבר על הייאוש, האור יגרש את החושך, הכלכלה והתרבות שלנו ישגשגו, וילדינו יתרוצצו בין שבילים ירוקים, עם שמחה בלב וחיוך על הפנים".

פארק הטרמינל המשתרע על שטח של 150 דונם יכלול כאמור בסיומו פארק ציבורי כולל פארק ספורט חינמי, רשת שבילים והצללות, מגוון אטרקציות, ביניהן: גלגל ענק, רכבת הרים, מתחמי מציאות מדומה וגיימרים, מתחם נינג׳ה, מתחמים מוטוריים, בריכת גלים לגולשים ועוד, מתחם כנסים, הופעות וירידים, שוק אוכל מקורה, מרכז תרבות עירוני במבנה הטרמינל ועוד. הפארק בשלמותו צפוי להיחנך בחודש מרץ 2024 עם חגיגות 75 שנים לשחרורה של אילת.

את החלק הראשון של הגדר הסירו יחד ראש עיריית אילת
– אלי לנקרי, המשנה לראש העירייה ומחזיקת תיק ההנדסה – עו״ד סימה נמיר, ראש העירייה הקודם – מאיר יצחק הלוי, ראש מינהלת פארק הטרמינל – אלי לוי ואלי דרמן ממשרד דרמן ורבקל אדריכלים האמונים על התכנון. במעמד הטקס הודלק נר שמיני של חנוכה על ידי רב העיר – הרב יוסף הכט שליטא.

אולי יעניין אותך גם