מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מנגישים את אילת למרכז

חדשות
13.02.2022

לאחר תקופה ארוכה בצל הקורונה בה צומצם מספר הטיסות לאילת וממנה ובוטלו היסעים, שב משרד התחבורה לבקשת ראש העירייה – אלי לנקרי, להרחיב את השירותים למען תושבי אילת וחבל אילות הטסים מאילת למרכז כולל שאטל חינם ונסיעות חופשי ביום הטיסה. קו 445 של חברת "קווים" היוצא מידי שעה מטרמינל 3 לתל אביב דרך הנתיב המהיר, יעבור החל מיום שישי 18.2.22 גם בטרמינל 1 במיוחד עבור תושבי אילת ואילות כולל עצירה נוספת להורדה ברכבת השלום/עזריאלי. הנסיעה בקו זה תהיה ללא עלות במסגרת "חופשי יומי לטסים" המאפשר נסיעות חופשי במהלך יום הטיסה בכל האוטובוסים והרכבות בטבעת תל אביב, בכפוף להטענת כרטיס ה"רב קו" בעמדה בשדה התעופה "רמון". בנוסף שב לפעול גם השאטל חינם, שייצא מטרמינל 1 לתל אביב (סבידור מרכז) ויפעל בשלב זה מטיסת הבוקר הראשונה ועד לשעה 11:00. בסופי שבוע יפעל השאטל כל היום. במהלך הימים הקרובים ועד לכניסה של קו 445 לטרמינל 1 ב 18.2, יפעל השאטל כל היום בהתאם לטיסות.

בשבועות האחרונים, פעל ראש העירייה – אלי לנקרי מול שר האוצר – אביגדור ליברמן ושרת התחבורה – מירב מיכאלי ומנכ"לי המשרדים, כדי לקדם את ענייני התחבורה הבוערים לאילת, ביניהם כביש הערבה, הטיסות לאילת וממנה והנגשת שדות התעופה לתושבי אילת לאחר סגירת שדה דב לרבות פתרונות תחבורתיים משדה התעופה "רמון" לאילת. פעולות אלה נשאו פרי עם שורת הטבות לתושבי אילת וחבל אילות.

בפגישה עם שרת התחבורה סוכם כאמור על החזרת השאטל לתושבי אילת מנתב"ג למרכז תל אביב וכן על פעולות להנגשת שדה התעופה ע"ש רמון לעיר אילת. אלה כמובן לצד פעולות נוספות לפיתוח תשתיות התחבורה בתוך העיר. בפגישה של ראש העירייה עם מנכ"לית משרד התחבורה – מיכל פרנק נקבעו דרכי הפעולה. לאחר שנוספו טיסת בוקר וערב, החל מיום שישי 18.2.22 ישונה המסלול של קו 445 שמפעילה חברת קווים והוא יעבור גם בטרמינל 1 במיוחד עבור תושבי ואילות. קו האוטובוס יוצא מידי שעה מטרמינל 3 לכיוון תל אביב – מסוף רדינג (לא כולל שבת) ויעצור להורדה גם בתחנת רכבת השלום/עזריאלי, במיוחד עבור תושבי אילת. גם השאטל שהיה יוצא מכבש המטוס שב לפעול ובשלב זה ייצא מטרמינל 1 בהתאם לטיסות העמוסות בשעות הבוקר ואחר הצהריים.

בנוסף ימשיכו לפעול ההטבות הקיימות לתושבי אילת וחבל אילות, ביניהן: חופשי יומי המאפשר נסיעות חופשי במהלך יום הטיסה בכל האוטובוסים והרכבות (כולל קו 445) בכפוף להטענת כרטיס ה"רב קו" בעמדת "רמון". תלת יומי במחיר מסובסד הכולל נסיעה מאילת לתל אביב וחזרה בקווי אגד ונסיעות חופשי במהלך 3 ימים בכל האוטובוסים והרכבות בטבעת תל אביב ואילת. עלות כרטיס תלת יומי חופשי 98 ₪ ולאזרחים ותיקים 49 ₪. למימוש ההטבה יש לשנות את כרטיס ה"רב קו" לפרופיל אילת, במרכז שירות הממוקם במרכז הסיטי סנטר באילת ולהטעין בהתאם להטבה.

גם בעניין כביש הערבה קידם ראש העירייה מול שר האוצר הקצאת תקציב של 300 מיליון ₪ לטובת המשך הרחבת כביש הערבה והפיכתו לדו מסלולי דו נתיבי לכל אורכו. עוד סוכם על תוספת של 30 מיליון ₪ לטובת סיום תכנון הרכבת לאילת וכן קידום אישור לתוספת של 220 מיליון ₪ לטובת מענים בתחומי תחבורה, בריאות ותיירות. זאת כפעימה שניה ל – 550 מיליון ₪ שאושרו במסגרת החלטת הממשלה לקידום אילת על רקע סגירת שדה דב. בהמשך להחלטה זו, סוכם עם משרד התחבורה, כי ישודרגו בשלב זה 20 ק"מ נוספים בכביש הערבה, בקטעים המוגדרים כמסוכנים. כיום בוצעו עבודות עד לק"מ ה – 63, כאשר התכנית היא לשדרג את הכביש עד צומת הערבה (ק"מ ה -180). בתקציב האמור שאושר כפעימה ראשונה ישודרגו כאמור 20 ק"מ נוספים, השאר יבוצע במסגרת תכנית חומש.

אולי יעניין אותך גם