מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ממלא מקום ראש עיריית אילת פנה לשרת התחבורה בבקשה לבטל החלטות שפוגעות בתושבי אילת

חדשות
05.07.2021

על רקע החלטות משרד התחבורה להנחית טיסות ממדינות אדומות בטרמינל 1 המשמש את טיסות הפנים לאילת וממנה ובנוסף ביטול שירות ההסעות מבן גוריון לתל אביב המשמש את תושבי אילת הנוחתים בטרמינל 1, פנה השבוע ממלא מקום ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, לשרת התחבורה והבטיחות בדרכים – מירב מיכאלי, בבקשה לבטל את ההחלטות. "החלטות אלה פוגעות בתושבי אילת, שגם כך נפגעו קשות מסגירת שדה דב ופוגעות גם בנופשים בה הבוחרים להגיע לאילת ברכבים פרטיים במקום בטיסות" ציין לנקרי.

במכתב הנוגע לנחיתת טיסות ממדינות אדומות בטרמינל 1 המשמש כאמור את טיסות הפנים מאילת וממנה, ציין ממלא מקום ראש העירייה, כי המדיניות שמפעילה רשות שדות התעופה היא של העדפת טיסות בינלאומיות על פני טיסות פנים תוך כדי גרימת עיכובים גדולים לטיסות הפנים במטרה למנוע מגע בין הנוסעים. " תושבי אילת ובכללם חולים רבים הטסים למרכזים רפואיים במרכז נפגעו קשות מאד עקב סגירת שדה דב ועכשיו ניחתת עליהם מכה נוספת" ציין אלי לנקרי במכתבו לשרה והוסיף: "מעבר לכך, מתקיימת סכנת הדבקה לתושבים החולים הרגישים לפתח מחלה קשה. בנוסף משמעות ההחלטה היא העדפה נוספת של תושבים ותיירים להימנע מטיסות ולהגיע לעיר ברכבים פרטיים ולגרום לעומס נוסף על כביש הערבה ולסכנת תאונות וכן עומס תחבורתי ופקקים בתוך העיר ומצוקת חנייה קשה, תופעות הקיימות ממילא מאז סגירת שדה דב".

על רקע האמור דרש ממלא מקום ראש העירייה לבטל את ההחלטה. בנוסף ביקש ממלא מקום ראש העירייה מהשרה, לבטל גם את ההחלטה להפסקת שירות ההסעות (שאטל) מטרמינל 1 לתל אביב המשמש את תושבי אילת הנוחתים בטרמינל 1, ביניהם חולים, חיילים, סטודנטים ואנשי עסקים. "הפסקת השרות ללא כל הודעה או התראה מראש, מהווה פגיעה נוספת בתושבי אילת לאחר סגירת שדה דב, שהתבררה כטעות קשה. אני פונה אלייך ומבקש להשאיר את השרות החשוב לתושבים" ציין לנקרי והוסיף, כי מדובר בעוד פעולה אשר תביא לירידה נוספת במספר הטסים ובפעילות שדה התעופה "רמון" אשר הוקם בעלות של 2 מיליארד ש"ח ולעומסים נוספים על כביש הערבה שרק לפני ימים אחדים אירעה בו תאונה קשה נוספת.

שדה התעופה רמון

אולי יעניין אותך גם