מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מלחמת חרבות ברזל – היום ה 12

חדשות
18.10.2023

ביום ה – 12 למלחמה, מארחת העיר אילת כ 60,000 תושבי הדרום ויישובי העוטף בכל בתי המלון, באכסניות, בדירות שכורות ובבתי תושבים. לצד זאת מנהלת העיר שגרת חירום ופועלת בכוחות מתוגברים עם מוכנות וכוננות גבוהה. בתוך כך ממשיכה העירייה להפעיל מוקד סיוע עירוני, שלושה מרכזים לאיסוף וחלוקת תרומות, 20 מרכזי סיוע רגשי ונפשי בבתי המלון לצד מענים חינוכיים והפגתיים לתושבי הדרום. היום (ד') חזרה כל מערכת החינוך לשגרת לימודים ומשרדי הממשלה מתחילים לתת מענים לטווח הארוך כהמשך למענים שניתנו באילת הודות למאמץ עירוני עז ורחב. 

העיר אילת ממשיכה להיות בכוננות ומוכנות גבוהה. משטרת מרחב אילת, צה"ל וכל כוחות הביטחון החירום וההצלה בעיר נמצאים בדריכות מבצעית גבוהה לאורך כל שעות היממה ופועלים בכוחות מתוגברים. גם היום מדיניות ההתגוננות של פיקוד העורף ללא שינוי, לפיה אילת נמצאת במדרג הירוק ויכולה לקיים פעילות מלאה בכפוף למגבלת התקהלות עד 1,000 איש. לצד עיבוי כוחות של צה"ל, משטרה ומג"ב, צוותים של פיקוד העורף פועלים בבתי המלון ובמוקדים השונים וכוח מגויס של פיקוד העורף פועל ככיתות כוננות.

בהתאם לאישור פיקוד העורף ומשרד החינוך, נפתחה היום (ד') כל מערכת החינוך באילת והלימודים התקיימו במעונות היום, בגני הילדים ובבתי הספר. הלימודים השבוע מתקיימים עד השעה 11:45 ומיום ראשון מערכת שעות רגילה. צהרוני הגנים ובתי הספר בהפעלת רשת המתנ"סים פועלים החל מהשעה 11:45 כדי לתת מענה רציף. מינהל שח"ק ואגף החינוך בעירייה דיווחו על נוכחות מרבית בגני הילדים ובבתי הספר (80%). בהתאם להנחיית ראש העירייה – אלי לנקרי עובה מערך האבטחה סביב מוסדות החינוך בשוטרים, חיילי פיקוד העורף, כיתות כוננות ומאבטחים. בנוסף מסיירים ניידות משטרה וכל ניידות הפיקוח והאכיפה של העירייה סביב מוסדות החינוך בדגש על שעות התחלה וסיום של הלימודים.

 

בצד זאת נמשך המאמץ העירוני למען תושבי העוטף, בפעילות חינוך והפגה. עד לחזרה מלאה של הלימודים באילת, הופעלו 10 מרכזי חינוך בבתי המלון בניהול של מנהלות בתי ספר באילת ובהובלה של אגף החינוך בעירייה. לאחר סיור של מנהל מחוז דרום משרד החינוך, תמשיך העירייה לסייע במענים שייתן משרד החינוך. בשלב זה נערך המשרד ללמידה של הגיל הרך וקדם יסודי בתוך בתי המלון. לילדי היסודי נערך משרד החינוך ללמידה במבנים יבילים או במשמרת שניה בבתי הספר באילת בתיאום מינהל שח"ק בעירייה. עבור ילדי תושבים השוהים בבתי תושבים הציעה העירייה למשרד החינוך, שהם יצורפו ללמידה במוסדות החינוך יחד עם ילדי אילת. במקביל נערכים למענים גם לבני הנוער של תושבי הדרום והעוטף. בנוסף לאלה ממשיכים ברשת המתנ"סים להפעיל 10 מרכזי הפעלה והפוגה בבתי מלון וגם מענים הנעים ממלון למלון בשיתוף מפעילים מקומיים לצד הפעלה מלאה של כל מערך החוגים לתושבים.

לצד זאת ממשיכה העירייה לסייע בפינוי וניקיון מקלטים פרטיים על מנת להרחיב את המענים בחירום לכלל האוכלוסייה. משבוע שעבר מסייעת העירייה לדיירים בפינוי וניקיון של מקלטים פרטיים בסיוע של צוותי עירייה, קבלני הניקיון ומתנדבים רבים. עשרות מכולות של 16 קוב מפונות מידי יום מהמקלטים הפרטיים.

עוד כחלק מפעולות העירייה וכסיוע למשתלה גדולה מיישובי העוטף שפסקה לפעול על רקע המצב, רכשה מהם העירייה בסיוע של משתלת צמחים באילת, 20,000 פרחי עונה שיישתלו במרחב הציבורי באילת.

בצד המאמץ העירוני הרחב, הגיעה שעתה של הממשלה במלחמה ומאתמול (ג') מגיעים לאילת שרים ומשרדי ממשלה הנערכים למענים לאומיים לתושבים המפונים וכן סיוע לאומי לעיר אילת בקליטת עשרות אלפי המפונים והמתפנים כאחד.

בתוך ביטול כלל האירועים מתחילת הלחימה, הודיע תאגיד התיירות כבר בשבוע שעבר על ביטול פסטיבל הג'אז שהיה אמור להתקיים בין התאריכים 16-18.11.23. פרטים על החזר כספי למי שרכש כרטיסים באתר הפסטיבל.

עיריית אילת המנהלת את המערך הזה מהיום הראשון ללחימה תחת כוננות ומוכנות מבצעית גבוהה, ממשיכה לתת מענים בכל התחומים לתושבי העיר ולתושבי היישובים המפונים ומתפנים כאחד. מוקד הסיוע העירוני בטלפון 08-6363990, 20 מרכזי סיוע נפשי ורגשי בבתי המלון, שלושה מרכזי איסוף וחלוקה של תרומות במתנ"ס שחמון, מוזיאון אילת עירי והטרמינל ואינספור יוזמות אילתיות בסיוע אלפי תושבים שתורמים ונרתמים לטובת תושבי הדרום והעוטף ולמען חיילי צבא הגנה לישראל.

אולי יעניין אותך גם