מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מכינים את החיילים המשתחררים

160 חיילות וחיילים תושבי אילת הנמצאים לקראת סיום שירותם הצבאי, השתתפו במחזור החורף של סדנת הכנה לאזרחות, שמקיים מידי שנה מרכז צעירים בעירייה. הסדנה התקיימה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון וכללה מידע על הזכויות וחשיפה לשירותים ולמענים העירוניים בתחומי תעסוקה, קריירה ואקדמיה. בעשור האחרון, מאז הוקם מרכז הצעירים, התקיימו למעלה מ – 20 סדנאות במסגרתן קיבלו אלפי חיילות וחיילים בני ובנות אילת, ארגז כלים לנחיתה רכה באזרחות.

הסדנאות פרי שיתוף פעולה של מרכז צעירים בעיריית אילת שמוביל את הסדנא, האגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון שנותן את החסות לסדנה, קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים, יוזמת הסדנאות ותומכת בהן כספית, יחידת יה"ל וצה"ל המאפשרים לכל החיילים והחיילות שבוע צ'ופר מחוץ לפעילות הסדירה וליחידות הצבאיות שבהן החיילים משרתים, חברת תורן הנחייה, שמנחים מטעמה מנחים את הסדנא. כבכל סדנא גם הפעם, ארח קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון את החיילים האילתים בשמחה ובחום. בעלי עסקים אילתים, ביניהם מיקי את עודד בע"מ חברה קבלנית, משב מרקט, פאב הדובים, בן-גל שירותי מוסך וארומה במדבר בע"מ נענו בשמחה ותרמו ברוחב לב צ'ופרים לרווחת החיילים.

את הסדנא פתח ראש העירייה, אלי לנקרי, ולצד ברכתו ותודתו לחיילים, סקר בפני החיילות והחיילים את האופק והתכניות לשנים הקרובות, תנופת הבנייה, גיוון מקורות התעסוקה, המגוון האקדמי והפיתוח תיירותי. במהלך חמישה ימים מרתקים וגדושים בפעילות, קיבלו החיילות והחיילים העתידים להשתחרר מחודש הבא ובמהלך החודשים הקרובים, מנה מרוכזת של מידע לקראת החיים באזרחות. בסדנה ניתן דגש למספר נושאים עיקריים המעסיקים את הצעירים בכלל ואת החיילים המשוחררים בפרט. החיילים קיבלו סקירה מקיפה של זכויות חיילים משוחררים, ועברו תהליך פיתוח אישי בקבלת החלטות, הצבת מטרות ויעדים אישיים, כולל התנהלות כלכלית ובניית תקציב.

בתחום התעסוקה והקריירה דנו החיילים בשיקולים בבחירת מקצוע, התנסו בכתיבת קורות חיים, הכנה לראיון לעבודה ולמרכז הערכה, וקיבלו טיפים חשובים בנושא זכויות עובדים מעו"ד משה קריספין. החיילים נחשפו למגוון אפשרויות תעסוקה בפאנל מעסיקים ביניהם, רשת מלונות אסטרל, חברת קונקט, חברת פלמ"ח, ברק שירותים, משטרת אילת, נמל אילת ועוד. בפאנל נוסף הציגו מוסדות ההכשרה המקצועית באילת את תחומי הלימוד ומגוון המקצועות כולל אפשרויות המימון והתעסוקה, ביניהם: מכללת ניהול פלוס, מכללת יסודות, המכללה למינהל, לימודי החוץ של הקמפוס ועוד. 

בתחום ההשכלה הגבוהה והאקדמיה, נחשפו החיילים לעולם האקדמי בכלל ובאילת בפרט. סגן ומ"מ רה"ע מתן בארי שיתף את החיילים בחזון האקדמי של אילת, פתיחת מסלולי לימוד חדשים, הקמת כפרי סטודנטים ועוד. החיילים קיבלו מידע רב על מכינות קדם אקדמיות של אונ' בן גוריון באילת, הבחינה הפסיכומטרית, השלמת בגרויות, מלגות, מסלולי לימוד אקדמיים מגוונים באילת מנציגי מוסדות הלימוד באילת, ביניהם קמפוס אונ' בן גוריון באילת, מכללת לוינסקי-וינגייט באילת, הקריה האקדמית אונו, האוניברסיטה הפתוחה,  וזכו לשמוע הרצאה אקדמית לדוגמא מהמרצה אייל ארז בנושא עיבוד תמונות. עוד בנושא האקדמי, הוזמנו מספר סטודנטים בהווה ובעבר לשיח סטודנטים מיוחד שבו הציגו בפני החיילים את התהליך שהם עברו ועל השיקולים שלהם בבחירת מסלול לימודים, איך משלבים לימודים ועבודה, מה היתרונות בלהיות סטודנט באילת, מה האתגרים של לימודים מחוץ לאילת ועוד.

את הסדנא הובילה מגי שיש – רכזת תחום חיילים משוחררים במרכז צעירים, יחד עם כל צוות המרכז, נטלי, אורלי, אושר, אדם ועדן. כל אנשי הצוות ליוו את החיילים, דאגו שתהיה להם סדנא טובה נעימה ומועילה, הציגו להם את מגוון השירותים והפעילות של מרכז צעירים, והזמינו אותם להגיע למרכז צעירים להמשך ליווי אישי באזרחות.

אולי יעניין אותך גם