מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

ביום ראשון 14.4.2024 ייצאו מצילי הים להשתלמות שנתית. אי לכך, סוכות ההצלה לא תהיינה מאוישות ולא יינתנו שירותי הצלה בחופים המוכרזים. המצילים ישובו לעבודה סדירה ביום שני 15.4.2024

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מחזקים את אילת

חדשות
09.02.2023

שר הבינוי והשיכון – הרב יצחק גולדקנופף, מנכ״ל המשרד – יהודה מורגנשטרן ומנכ״ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית – אלעזר במברגר,  הגיעו לביקור בעיר אילת יחד עם צוות המשרד ונפגשו השבוע (ד') עם ראש העירייה – אלי לנקרי לדיון על ענייני העיר הנוגעים למשרד, בראשם חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה ושדרוג שכונות ותיקות.

השר שבחר לבקר באילת מבין הביקורים הראשונים שלו כשר, ברך את ראש העירייה על הפעולות העירוניות וההתמודדות עם אתגרי העיר, שתכליתם לבסס את העיר לדורי דורות ואמר, כי המשרד מחויב לעיר ולחיזוקה.

בפתח הדיון סקר ראש העירייה בפני השר את כיווני הפיתוח של העיר אילת בתוכם בינוי של אלפי יחידות דיור חדשות וכ – 1,200 חדרי מלון נוספים, התחדשות עירונית בלב העיר ובשכונות הוותיקות, פיתוח שטח שדה התעופה הישן, שיפור מתמיד של המוצר התיירותי, גיוון מקורות התעסוקה בתחומים של ביוטכנולוגיה וחקלאות ימית, קידום תחום האנרגיה המתחדשת ועוד.

לצד זאת העלה ראש העירייה את האתגרים עמם מתמודדת העיר בתחומי תעסוקה, בריאות ותחבורה והדגיש את ההזדמנות שיש לאילת להפוך למרכז תחבורה לוגיסטי בזכות הנמל הימי והאווירי והחיבור לרכבת. עוד סקר ראש העירייה בפני השר את תחום ההתחדשות העירונית שמקדמת העירייה.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: ״אני מודה לראש העיר על הביקור הפורה, העיר אילת נמצאת בתנופת בנייה ואנו מתכוונים להמשיך ולהשקיע בה. ייחודה של העיר במיקומה ואופייה התיירותי הינם הזדמנות ליצירת מקומות עבודה חדשים ושיווק של יח״ד נוספות  עבור זוגות ומשפחות צעירות, ואני מאמין כי אלו יקרו כבר בתקופה הקרובה.

מנכ״ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן:״משרד הבינוי והשיכון השקיע בשנים האחרונות משאבים רבים בעיר אילת, ולראייה הסכם הגג שמיושם בהצלחה והשיווקים הרבים שזכו להצלחה. בשיתוף ראש העיר נמשיך להשקיע בעיר שהינה ייחודית בנוף הישראלי ולקדם בה בנייה חדשה.

מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר: "הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית עובדת בשיתוף פעולה עם עיריית אילת במטרה לקדם את תחום ההתחדשות ולממש את מלוא הפוטנציאל של העיר לצמיחה. בישיבה נבחנו כלים שונים שיוכלו לסייע לעיר בקידום פעילות זו".

מנהלת מחוז דרום במשרד הבינוי והשיכון – ענבר מזוז שור ציינה, כי בימים אלו מתקיימת בחינה לקרקע עבור מתחם דיור להשכרה נוסף בעיר ועם השלמת התהליך המתחם צפוי לצאת לשיווק.

 

ראש העירייה הודה לשר על תמיכתו בעיר אילת והשניים סיכמו, כי הצוותים יתכנסו לדיון מקצועי כדי לקדם את המשך חיזוקה ופיתוחה של אילת.

אולי יעניין אותך גם