מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

הודעה לנהגי רכב כבד: תיאסר חניה לילית של רכב כבד מהשעה 19:00 בערב ועד 7:00 בבוקר למחרת, בכל ימות השנה, איסור החניה חל על רכב כבד מעל 6 טון כולל משאיות, אוטובוסים, כלי צמ"ה ונגררים. לרשות הנהגים עומדים חניונים בתשלום בחניוני מבואות אילת.

שעות רחצה בחופים המוכרזים בשעון חורף – בימים א-ה  08:30-16:00  ערבי חג , שבתות וחגים – 16:00 -09:00

המזרקה המוזיקלית במתכונת שעון קיץ בימים ג' ה' שישי ושבת שני מופעים :20:30 |  21:30
אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מוכנות מתנדבים בחירום

ריחוקה הגיאוגרפי ומיקומה הססמי של העיר אילת מחייב אותה למענים עצמאיים ראשונים אחרי התרחשות של רעידת אדמה הרסנית. במסגרת זו הקימה העירייה את יחידת סע"ר (סיוע חילוץ מהריסות עצמאי ראשוני) המונה כבר למעלה מ – 100 מתנדבים ומיישמת פרויקט ייחודי במימון האיחוד האירופי – "ריסק פק" המכין את בני המשפחה של המתנדבים להתמודד עם המצב בזמן שהם יהיו עסוקים בחילוץ וסיוע לאחרים.

בשבוע שעבר התקיימה סדנה ראשונה כחלק מפרויקט "ריסק פק", בה השתתפו אנשי מפתח בתחום הביטחון בעיר, מתנדבים של מד"א ועיריית אילת. הפרויקט במימון האיחוד האירופי עוסק במוכנות המתנדבים בעיריית אילת ובמד"א במקרה של רעידות אדמה.  בפרויקט יוטמעו שתי טכנולוגיות במטרה לייעל את פעילות המתנדבים במקרה אסון. האחת, אפליקציית הדרכה משולבת משחק, למתנדב ובני משפחתו. השנייה, מערכת שליחת הודעות וריכוז כל ארגוני המתנדבים לפלטפורמה אחת בשילוב כלי סינון מתקדמים.

במסגרת הפרויקט יתקיימו מספר סדנאות כולל מחקר וקבוצות מיקוד, שתכליתן להוביל את המתנדבים במד"א ובעיריית אילת שעוברים הכשרות מדי שנה, להכין את המשפחה שלהם ואת ביתם למקרה של רעידת אדמה. המטרה היא כאמור שהמתנדבים יוכלו לסייע בשעת חירום בראש שקט, כשהם יודעים מראש שבני משפחתם ערוכים ומוגנים.

פרויקט זה הינו אחד משישה פרויקטים המיושמים באילת וממומנים על ידי האיחוד האירופי בעלות כוללת של 3 מיליון אירו וזאת לצד זכיה של העיר אילת כאחת מ – 100 ערים באירופה שייכללו בתכנית "הוריזן אירופה" להפיכתן לערים חכמות ומאופסות פליטת פחמן.

אולי יעניין אותך גם

ביטחון וחירום
06.12.2022

נערכים בשגרה לחירום

ביטחון וחירום
22.05.2022

מסתערים לסייע

ביטחון וחירום
21.04.2022

סיירת למען התושב

ביטחון וחירום
12.04.2022

עובדת כלבבי