מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מגבירים את תחושת הביטחון

חדשות
24.08.2022

כחלק מפעילות העירייה להגברת תחושת הביטחון בקרב התושבים והנופשים, סייר אמש (א') ראש העירייה – אלי לנקרי  ביחד עם גורמי האכיפה בעירייה, ביניהם: סיירת התיירות וסל"ה – סיירת למען התושב ועמד מקרוב אחר הפעילות בטיילת ובאזור התיירות. במהלך הסיור ניתנו עשרות קנסות בגין רוכלות בלתי חוקית על הטיילת.   

במהלך תקופת הקיץ העמוסה ובהתאם להנחיית ראש העירייה מתמקדים גורמי הפיקוח והאכיפה באזור התיירות בדגש על הטיילת. לצד סיירת התיירות והשיטור העירוני הכוללים פקח ושוטר, מתוגברים הכוחות גם בסיירת למען התושב – סל"ה, שהקימה העירייה לאחרונה ואמורה למקד את פעילותה ברחבי העיר, כאשר לכל אזור יש  סייר קבוע הפועל כל השבוע.

במהלך הסיור בטיילת עמד ראש העירייה מקרוב אחר תופעת קולעות הצמות, שהחלה כיוזמה תיירותית עם מספר מצומצם של קולעות צמות ואומנים (נגנים וציירים) והפכה לפעילות בלתי חוקית של עשרות קולעות צמות, ברובן שוהות בלתי חוקיות באילת. בפעילות של סיירת התיירות ומשטרת מרחב אילת צומצמה התופעה אך עדיין גורמי הפיקוח והאכיפה נדרשים מידי ערב לאכיפה בעניין כולל קנסות וחילוט הציוד על מנת למגר את התופעה. עוד שמע ראש העירייה מסיירת התיירות על אכיפה לאורך הטיילת בגין שימור רחובות ורוכלות בלתי חוקית דוגמת דוכנים לממכר צעצועים, שתייה וכיו״ב. גובה הקנס בגין רוכלות בלתי חוקית עומד על 730₪. בתום הסיור, הנחה ראש העירייה את הצוותים לפעול בנחישות מול מפרי החוק וברגישות מול האורחים. בעניין קולעות הצמות, ציין ראש העירייה, כי מיד לאחר חופשת הקיץ יפעל לבצע הסדרה של העניין, במסגרתה יפעלו בין 5-10 קולעות צמות לאורך הטיילת.

לצד פעילות זו, תגברה העירייה גם את מערך המצלמות העירוני הכולל כ – 400 מצלמות ברחבי העיר המחוברות למשל"ט העירוני המאויש 24/7. מטרת המשל"ט לקיים הערכות מצב של האירועים הנצפים ולהפעיל כוחות תגובה בהתאם כמו גם לצמצם נזקי ונדליזם, להוות כלי עזר לטובת יחידות העירייה לאכיפת חוקי עזר עירוניים והצגת תמונת מצב לאירועי ביטחון וחירום בזמן אמת, לטובת מתן מענה מהיר של גורמי האכיפה וכן תיעוד המסייע לחקירת המשטרה.

אולי יעניין אותך גם