מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מאילת לאוקראינה באהבה

חדשות
29.08.2022

אלכסנדרה אוסטרובסקי, עובדת סוציאלית באגף לשירותים חברתיים בעירייה, תצא בחודש הבא במשלחת של משרד הרווחה והביטחון החברתי, כחלק מהמאמץ הבינלאומי לסייע לאוקראינים שנאלצו לעזוב את ביתם ואת ארצם. השבוע נפגש ראש העירייה – אלי לנקרי עם אלכסנדרה והביע הערכה רבה על הבחירה שלה להצטרף למשלחת ולסייע בארץ מולדתה. לצד הסיוע במשלחות ואיסוף ציוד שנשלח לאוקראינה, נקלטו באילת מאז פרוץ המלחמה, 540 עולים מאוקראינה ורוסיה.

אלכסנדרה, אימא לשתי בנות ושני נכדים, ילידת קייב, עלתה לארץ בגיל 36, עובדת באגף לשירותים חברתיים במינהל שח"ק בעירייה כבר 18 שנים, בתחום מניעת אלימות וטיפול בנפגעי אלימות מינית. בעלת תואר שני בחינוך ועבודה סוציאלית. בפגישה עם ראש העירייה בה נכחו גם ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק ועו"ס פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים, סיפרה אלכסנדרה על הקשר עם החברים המעטים שנשארו בקייב וגם על הקושי שמביא המצב למי שנשאר שם וגם למי שנמצא כאן.

ד"ר גניאל הציג את הניסיון של אלכסנדרה כמו של כל העובדים הסוציאליים בהתמודדות עם מצבי משבר, ניסיון שיאפשר לה להתמודד בהצלחה עם הסיוע בתחום הפסיכוסוציאלי. פרידה בן לולו הוסיפה, כי אלכסנדרה היא בחירה מעולה ואמרה: "לאור ניסיונה הרב בטיפול באוכלוסיות במצבי משבר וחירום, אין ספק שתרומתה תהיה גדולה, משמעותית ואיכותית". ראש העירייה ברך את אלכסנדרה ואמר: "אני מלא הערכה על ההחלטה להצטרף למשלחת במיוחד כמי שנושאת את זיכרונות העבר משם" אמר ראש העירייה ואיחל לה הצלחה רבה במסע ובכלל.

זו המשלחת הרביעית שמוציא משרד הרווחה והביטחון החברתי לאוקראינה. במשלחת הנוכחית שתעסוק בעזרה ראשונה רגשית ונפשית בתחום הטראומה, האובדן והשכול, יוצאות שש עובדות סוציאליות מכל הארץ, אחת מהן היא אלכסנדרה. המשלחת תצא ל – 10 ימים  ותתמקד בסיוע לפליטים הממוקמים במחנות בפולין, מולדובה וליטא. 

לצד הסיוע במשלחות וגם איסוף ציוד על ידי התושבים שנשלח מאילת לאוקראינה, נקלטו באילת מאז פרוץ המלחמה, 540 עולים – 330 מאוקראינה, 160 מרוסיה ו 50 מבלרוס. כולם מלווים על ידי מחלקת הקליטה בעירייה כולל ליווי מול משרד הפנים, בנק לפתיחת חשבון לטובת סל הקליטה, קופת חולים, משרד התחבורה, רישום במוסדות החינוך בשיתוף אגף החינוך, עבודה, מגורים וכיו"ב.

אולי יעניין אותך גם