מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

לראשונה באילת ובחבל אילות שוק איכרים עם מחירים מפוקחים וללא כל עלות לחקלאים.

בשורה לחקלאים ולצרכנים: המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקים לראשונה בקיבוץ אילות שוק איכרים עם מחירים מפוקחים וללא כל עלות לחקלאים

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל "ארצנו התברכה בשפע פירות וירקות לצד חדשנות חקלאית מהמובילות בעולם. כל משפחת חקלאים ומשק הם עולם ומלואו, של מורשת וגאווה מקומית ושל תוצרת חקלאית מובחרת שנעשתה בעמל רב. שוקי האיכרים מהווים נקודת מפגש והיכרות עם החקלאי ותוצרתו ואני מזמין את התושבים והמטיילים לבוא להכיר את החקלאים ולרכוש, במחירים הוגנים, ממגוון פירות וירקות, דבש וריבות, תבלינים ויינות מקומיים"

במסגרת המהלך יוקמו על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כ- 11 שוקי איכרים מפוקחים בנגב ובגליל בהיקף של 10 מיליון ₪ תחת המותג "תוצרת הארץ"

השוק המשותף לאילת ולחבל אילות מוקם במטרה לעודד צריכה של מגוון תוצרת חקלאית מקומית טרייה וליצור מפגש בלתי אמצעי עם החקלאים המקומיים שימכרו את תוצרתם ללא עלויות להקמת הדוכן

תושבי אילת וחבל אילות תתחדשו! המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקים לראשונה – בשיתוף אילת וחבל אילות – שוק איכרים מפוקח בשם "תוצרת הארץ" במסגרת מהלך להקמת שוקי איכרים ברחבי הנגב, הגליל והפריפריה, בהיקף של 10 מיליון ₪. בשוק שימוקם בקיבוץ אילות – קו התפר בין אילת לחבל אילות – ימכרו חקלאי האזור תוצרת מקומית טרייה ומעובדת, במחירים הוגנים ירקות ופירות, ריבות, דבש, יין, גבינות ותבלינים, דגה ועוד, בהתאם לתוצרת המקומית והאזורית. כאשר החקלאים לא יצטרכו לשלם עבור הקמת הדוכן ויוכלו להצטרף ללא עלות למאגר חקלאים. מעבר למכירת תוצרת חקלאית, ימי פתיחת השוק יהוו הפנינג לכל המשפחה וילוו באירועים שונים הכוללים מופעי אמנים, פעילות לילדים, דוכני שתיה ומזון.

 

שוקי "תוצרת הארץ" מוקמים של ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כרשת של שוקי איכרים מפוקחים באשכול רשויות גליל מזרחי, בטבריה, בכרמיאל, במטה אשר, במעלה יוסף-מעלות תרשיחא, במשגב, בערערה, ברהט, בבאר שבע, באילת ובחבל אילות ועוד. מטרת המיזם לחשוף את הצרכנים לתוצרת חקלאית מקומית, להכיר את החקלאי ופועלו ולעודד צריכה של פירות וירקות טריים ותוצרת חקלאית מקומית לצד משיכת מבקרים מהסביבה לטייל באזורים הכפריים ולבקר במשקים השונים ולהשתתף באירועי קטיף ופעילויות לכל המשפחה.

עיריית אילת ומועצה אזורית חבל אילות זכו בקול הקורא שפרסם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובתקופה הקרובה שוקי האיכרים יתחילו לפעול ויאפשרו לקונים להכיר את חקלאי האזורים השונים ולרכוש את מוצריהם. השוק יפעל בימי שישי ויתפרש על שטח של לא פחות מכ-1,000 מ"ר ויכלול דוכני חקלאים לצד דוכנים לממכר מזון ומשקאות.

עודד פורר, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל "ארצנו התברכה בשפע פירות וירקות לצד חדשנות חקלאית מהמובילות בעולם. כל משפחת חקלאים ומשק הם עולם ומלואו, של מורשת וגאווה מקומית ושל תוצרת חקלאית מובחרת שנעשתה בעמל רב. שוקי האיכרים מהווים נקודת מפגש והיכרות עם החקלאי ותוצרתו ואני מזמין את התושבים והמטיילים לבוא להכיר את החקלאים ולרכוש, במחירים הוגנים, ממגוון פירות וירקות, דבש וריבות, תבלינים ויינות מקומיים".

ראש עיריית אילת – אלי לנקרי: "אילת וחבל אילות שמחים להיות הראשונים שמפעילים שוק איכרים עם התוצרת החקלאית הנהדרת של חבל אילות והערבה לצד יצרנים ואומנים של אילת. השוק כחלק משיתוף הפעולה הפורה עם שכנינו בקיבוץ אילות ייתן מענה לתושבי העיר והאזור וגם לנופשים שייהנו מפירות העשייה המקומית".

חנן גינת, ראש המועצה האזורית חבל אילות: "שוק האיכרים הוא הזדמנות ייחודית לחקלאים שלנו להציג ולמכור את התוצרת הטרייה שלהם, ומהצד האחר הזדמנות לציבור הרחב ליהנות מהתוצרת האיכותית של האזור המיוחד שלנו. אני מודה לעיריית אילת על שיתוף הפעולה ומשבח את המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל שהשקיע רבות במיזם הזה ומקדם הלכה למעשה את ערך החיבור לאדמה".

אילן שוחט מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: ״החקלאות היא אבן-יסוד בהתיישבות, בשמירה על הגבולות ובחוסן הכלכלי והחברתי. השווקים החדשים יוקמו ב- 11 רשויות ויעודדו צריכה מקומית שתסייע לפיתוח כלכלי ואזורי ולחשיפת ההזדמנויות התיירותיות עבור מבקרים בנגב ובגליל".

אולי יעניין אותך גם