מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ילדי אילת אוהבים לשחק שחמט

חדשות
07.02.2023

כחלק מחינוך לערכים ומתן כלים לחיים, מתקיימת זו השנה השנייה תכנית ללימוד שחמט בגני הילדים ובכיתות א'-ב'. מסקר שבוצע על ידי "אשכולות חשיבה" המפעילה את התכנית עולה, כי 97% מגורמי ההוראה מדווחים שהילדים נהנים ללמוד שחמט, 92% מילדי הגן נהנים ללמוד ולשחק שחמט ובבתי הספר 97% מהתלמידים נהנים.

 תכנית "שחמטק" פועלת כאמור זו השנה השנייה בגני חובה ובכיתות א'-ב' בכל בתי הספר היסודיים, בעידוד ראש העירייה – אלי לנקרי, חובב שחמט בעצמו ובמימון משותף עם מפעל הפיס. בסקר שהופץ בקרב צוותי ההוראה והתלמידים ב – 9 בתי ספר וב – 20 גנים, גילו כולם סיפוק רב מהתכנית. רוב גדול (כ- 92%) של צוותי הוראה ציינו, כי עזרי ההוראה מסייעים ללמידה חוויתית, 80% מהם מציינים, כי התכנית מפתחת את כישורי החיים בצורה מובהקת. עוד עולה מהסקר, כי 70%  ממשיכים לשחק שחמט גם מעבר למפגשי התכנית. בקרב ילדי הגן ובתי הספר ענו על השאלון 1,592 תלמידים. רובם ככולם ציינו, כי הם נהנים ללמוד שחמט. 95% מילדי הגן ציינו, כי בזכות התכנית הם לומדים דברים חדשים ורובם ככולם ציינו, כי הם משתפרים במשחק השחמט.

 בשבוע שעבר ביקר שוב ראש העירייה בגן ילדים ובבית ספר כדי לעמוד מקרוב אחר התקדמות התכנית ושמח לראות את ההנאה של הילדים והתלמידים ובעיקר את הידע הנרחב שלהם בחוקי המשחק. "המטרה היא להניח יסודות למיומנויות חשיבה כבר מהגיל הצעיר כתשתית להמשך הלמידה במערכת החינוך" אמר ראש העירייה והוסיף, כי הוא שמח על האפשרות להקנות לילדים ערכים ומיומנויות כמו תכנון, ריכוז וחשיבה כבר בגיל צעיר ובעיקר שמח להעניק להם את האפשרות ללמוד וליהנות.

אולי יעניין אותך גם